Nowy gracz w ekipie Bulls

chicago bulls logoLedwie został zwolniony z Toronto Raptors w poniedziałek, a już dziś znalazł nowego pracodawcę. Kto okazał się takim szczęściarzem? Otóż mowa tutaj o D.J Augustinie, który dziś został zawodnikiem Chicago Bulls.

Jasne było, że wobec kontuzji ich lidera, Dericka Rose’a będzie potrzebny w rotacji Byków gracz na pozycję numer jeden. Akurat zbieg okoliczności chciał, że na rynku wolnych agentów niespodziewanie znalazł się właśnie Augustine, rozgrywający o dość uznanej renomie, którą zdobył sobie grając głównie w Charlotte Bobcats.

Właśnie zespół z Północnej Karoliny wybrał go w drafcie i tutaj też czynił największe postępy. Najlepszy swój sezon dotychczas D.J zaliczył w roku 2010-11, w którym to rzucał rywalom 14,4 pkt na mecz oraz średnio asystował 6,1 na spotkanie.

Przenosiny w zeszłym roku do Indiany Pacers nie okazały się już jakoś szczególnie udane, gdyż jego notowania statystyczne dramatycznie spadły.

Podobnie było w tym sezonie w barwach Toronto Raptors. W Kanadzie zagrał 10 spotkań zdobywając łącznie 21 punktów.

Być może w Bulls, gdzie ma być uzupełnieniem rotacji będzie wiodło mu się lepiej.

Komentarze do wpisu: “Nowy gracz w ekipie Bulls

  1. Jezeli w Chi Town myślą że będzie z niego drugi Nate to sie srogo mylą

  2. może to nie jest Nate – ale przy tylu kontuzjach się przyda

  3. Uważam ,że to solidny ruch i potrzebny, na pewno gracz chcący się odbudować , lepszy niż Teague . Dodam ,że ten transfer był dla mnie 100% pewniakiem!

  4. Pewnie wezmie 2 razy tyle co by za Robinsona zaplacili. Powiem wam ze nie moge Bulls wybaczyc akcji z KryptoNATE’em:D

  5. Bardzo dobry zawodnik, troszkę jeszcze surowy jak na rozgrywającego ale ma umiejętności by stać się bardzo dobrą jedynką. Tego czego nigdy nie miał to solidny coach, który dobrze go ustawi i nauczy kreować grę na poważnie. W Bobcats miał sporo naprawdę świetnych meczów.

Comments are closed.