Crawford i Aldridge najlepsi w szóstym tygodniu

Dwaj liderzy czołowych, w ostatnim tygodniu, drużyn Wschodu i Zachodu – Celtics wygrali wszystkie trzy mecze, natomiast Blazers trzy z czterech – zostali wybrani najlepszymi zawodnikami minionych siedmiu dni.  Zgodnie już z trwającą od kilkunastu lat tradycją wyboru dokonali dziennikarze oraz trenerzy.

LaMarcus Aldridge – dla którego podobne wyróżnienie przypadło już po raz drugi na przestrzeni 68. sezonu – przyczynił się do najlepszego startu sezonu w historii Blazers (trzy porażki podczas 20 spotkań). Ponadto w meczu przeciwko Thunder zanotował 38pkt i 13zb, bijąc swój osobisty rekord w ilości celnych rzutów z gry – 17. Lider Blazers w trzech meczach na cztery zanotował double-double oraz wywindował swoje przeciętne ostatnich 5 spotkań do poziomu 25,8pkt – 11,4zb – 3,6as. Wg wielu obserwatorów L.A. jest na dziś najlepszym silnym skrzydłowym w lidze. Aldridge w boju o laur Player of the Week wyprzedził Chrisa Paula, Kevina Duranta oraz Stephena Curry.

Jordan Crawford – który staje się liderem na obwodzie przebudowanych Celtics, walnie przyczynił się do serii trzech wygranych klubu z Bostonu podczas ostatnich siedmiu dni. Crawford imponował skutecznością, trafiają na 60% z gry oraz notując średnią punktową na poziomie 24 oczek. Jordan, który wygrał rywalizację na pozycji numer dwa z Courtney’em Lee oraz MarShonem Brooksem. Niedawno też popisał się triple-double, co z kolei sygnalizowało jego zwyżkę formy. Wraz z nim Celtics bardzo łatwo rozprawili się z Denver Nuggets i New York Knicks, miażdżąc obu rywali podczas pierwszych kwart meczów. Ex gracz Wizards po raz pierwszy w karierze dostąpił podobnego wyróżnienia, zostawiając w polu, za sobą Andre Drummonda, Paula George’a, Michaela Cartera-Williamsa oraz Luola Denga.

Komentarze do wpisu: “Crawford i Aldridge najlepsi w szóstym tygodniu

  1. LaMonster Aldridge to na dziś nr 1 wśród PF ligi. Ciekawe czy tak zagłosujecie na AllStarGame?

  2. ja TAK , do dziś żałuę, iż Bulls oddali go za T.Thomasa…FUCK;-)

  3. Ja juz z 2tyg. temu glosowalem na LaMarcusa:D Kozak w ch jak dla mnie!

Comments are closed.