Szykują się kolejne zmiany w Sacramento

KingsNiespodziewanie najaktywniejszą drużyną na rynku transferowym w ostatnich dniach jest ekipa Sacramento Kings. Po pozyskaniu Dericka Williamsa z Wolves oraz Rudy Gay’a z Raptors Pete D’Allesandro już rozgląda się za kolejną wymianą, której jednym z głównych bohaterów miałby zostać Jason Thompson.

Nowy General Manager kalifornijczyków nie próżnuje i widać, że robi wszystko, aby jak najszybciej ekipa Kings odzyskała dawny blask z przełomu XX i XXI wieku.

Ledwie opadły emocję po transferze Rudy Gay’a (wraz z Acy’m i Gray’em)  z Raptors i odesłania do Kanady Hayes’a, Vasqueza, Pattersona i Salomonsa, a już media donoszą o chęci wymiany kolejnego gracza.

Wobec zmian, które nastąpiły z przybyciem Gay’a oczywiste się stało, że znacznie zmalała rola Jasona Thomspona i najkorzystniejsze dla obu stron będzie znalezienie graczowi nowej drużyny. Stąd D’Allesandro wyraził chęć szukania nabywcy na usługi 27-latka rodem z New Jersey.

Gracz ten jest w trakcie drugiego roku pięcioletniego kontraktu wartego 30 mln USD – przy czym ostatni rok umowy nie jest gwarantowany.

W obecnych rozgrywkach Thompson zdobywa średnio 7,1 pkt oraz 5,6 zb.

Komentarze do wpisu: “Szykują się kolejne zmiany w Sacramento

  1. Może warto by spróbować z Shumpertem. W NY przyda się ktoś ogarniający zbiórki, z kolei w Sacramento potrzebują jakiegoś dobrego obrońcę, a Shump takim na pewno jest. Problem tylko w kontraktach, ale może znajdzie się inny zespół i uda się to jakoś ogarnąć w trójstronnej…

  2. Jak dla mnie to pierwszym czlowiekiem na sprzedaz w Sacramento jest Thornton i jego ponad osmiomilionowy kontrakt, a pozniej wzialbym sie za pozbywanie zawodnikow ktorzy jednak cos wnosza do zespolu w odroznieniu od Marcusa.

Comments are closed.