Rockets mają nadzieje wkrótce wymienić Asika

houston-rockets-logoHouston Rockets bardzo pilnie szukają potencjalnego nabywcę usług Omera Asika. Nie jest tajemnicą, że wymiana z udziałem Turka była przesądzona od czasu, kiedy w Houston pojawił się Dwight Howard, ale włodarze klubu z Teksasu mieli nadzieje, że obaj gracze będa potrafili wspólnie egzystować na parkiecie.

Niestety plan pogodzenia wspólnych minut obok siebie obydwu panów spalił na panewce i gracz rodem z Turcji zapewne niedługo przeniesie się do innego zespołu. Według informacji Sama Amicka z „USA Today” priorytetem dla  generalnego managera Rakiet – Daryla Morey’a będzie pick przyszłorocznego draftu.

Rakietom bardzo też zależy na czasie, gdyż pragną przeprowadzić wymianę pomiędzy 15 i 19 grudnia bieżącego roku. Jest to o tyle istotna data, że gracze, którzy zmienią barwy klubowe w tym czasie będą mogli uczynić to ponownie w aktualnych rozgrywkach przed zamknięciem okienka transferowego, które nastąpi 20-tego lutego.

Przypomnijmy, że sam Asik poprosił już w tym sezonie o transfer do innego zespołu. Prośbę swoją motywował chęcią odgrywania ważniejszej roli w drużynie, co rzecz jasna wobec pozyskania przez team z Houston DH12 było zostało znacznie ograniczone.

W obecnym sezonie gracz urodzony w Bursie zagrał w 17 spotkaniach. Średnio w tym czasie notuje 4,4 pkt oraz 6,8 zbiórki. Dla porównania, w poprzednich rozgrywkach, kiedy to Howard biegał po parkietach NBA jeszcze w koszulce Lakersów, Asik rzucał 10,1 pkt oraz zbierał 11,7 piłki na mecz.

 

Komentarze do wpisu: “Rockets mają nadzieje wkrótce wymienić Asika

  1. tylko kto potrzebuje C za tyle kasy, z takimi statami i nadwatlonym zdrowiem w tym seoznie…

    1. chca wziasc Bosha od przyszłego sezonu, nie zapchaja sobie miejsca…

  2. Bosha? Asik + Nowitzki dużo lepiej pasuje niż Bosh + Nowiztki. No chyba, że powoli żegnają się z Niemcem.

  3. cuban przepłaci dirka który zastanie w dallas Jakby nie miał pierścienia to pewnie nie zostałby tu no a tak weźmie kasę a cuban obieca mu pewnie jeszcze jakieś stanowisko w klubie po tym jak zakończy karierę Teoretycznie na Asika powinno być wzięcie no ale w praktyce nikt aż tak bardzo nie potrzebuje centra Atlanta raczej nie odda picków a tym bardziej milsapa Jedynymi zainteresowanymi powinni być thunder Oprócz swojego picku mają jeszcze dallas który co prawda jest protected top 20 no ale z tymi dwoma + jeszcze swój mogliby próbować wymieniać na wyższy Pytanie tylko czy opłaca się wzmacniać thunder

  4. miami ma jeszce pick od 76 z tym że jest proteced top 14 więc to chyba ich najlepsza kart przetargowa

Comments are closed.