Pacers zdobywają Staples Center

Koszykarze Indiany nie zwalniają tempa. Wygrali już po raz 16 w tym sezonie, poprawiając tym samym swój najlepszy strat w historii organizacji. Dalej są najlepszą drużyną w lidze i podejrzewam, że prędko się to nie zmieni.

Wczoraj okazali się lepsi od Los Angeles Clippers, z którymi wygrali już po raz czwarty z rzędu, choć wygrana nie przyszła im łatwo i do ostatnich sekund nie byli pewni zwycięstwa.

Goście mieli szansę rozstrzygnąć ten mecz szybciej. W trzeciej kwarcie zanotowali run 13-3, wszyli na 14-punktowe prowadzenie. Grali naprawdę świetnie. Byli skuteczni w ataku, ograniczali zapędy Clippers w ofensywie i wiele wskazywało, że utrzymają taką grę już do końca spotkania. Szczególnie imponował David West, który zdobył w tej części meczu 14 ze swoich 24 punktów.

Gospodarzom udało się jednak wrócić i jeszcze przed czwartą ćwiartką zmniejszyli straty do 10 oczek, a następnie z każdą kolejną minutą zmniejszali straty. Głównie za sprawą duetu Darren CollisonJamal Crawford. Dwójka rezerwowych zdobyła 17 z 26 punktów Clippers w czwartej kwarcie i w końcu po ich dwójkowej akcji miejscowi doprowadzili do remisu po 94.

W odpowiedzi George Hill zaliczył akcje dwa plus jeden i były to ostatnie punkty z gry Pacers w tym meczu. Resztę rzucili już z rzutów wolnych. Clippers mieli jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu po tym jak niecelny rzut Chrisa Paula dobił wsadem DeAndre Jordan i tracili tylko dwa oczka do gości. Najpierw jednak piłkę stracił Collison, a później spudłował Paul.

Pacers odpowiedzieli na to celnym osobistymi Roy’a Hibberta i zrobiło się plus 4. Kolejna dwójkowa akcja Paula i Jordana zmniejszyła straty do dwóch punktów, za trzy spudłował Lance Stephenson i gospodarze znowu mieli okazję na wyrównanie. Po raz kolejny zawiódł jednak Paul, którego rzut znowu nie znalazł drogi do kosza i który w czwartej kwarcie nie zdobył żadnych punktów.

Na zegarze pozostało do końca 25 sekund i o czas poprosił trener Frank Vogel. Szansę na zapewnieni wygranej swojej drużyny miał Paul George, świetny przez trzy pierwsze kwarty, kiedy rzucił 25 punktów, podczas gdy w ostatniej ćwiartce tylko dwa, ale i tak do niego powędrował piłka w ostatniej akcji. Jego wejście pod kosz nie przyniosło powodzenia, a rzut od tablicy okazał się trochę za mocny, a dwie dobitki Hibberta również nie przyniosły powodzenia.

Pacers udało się jednak zebrać piłkę w ataku i Clippers musieli faulować, by pozostać w meczu. Na szczęście dla nich na linię powędrował najsłabiej rzucający wolne z całej pierwszej piątki Indiany – Stephenson (tylko 63,6 proc. W tym sezonie). Obrońca wykorzystał pierwszego wolnego. Drugiego spudłował, ale goście ponownie zebrali piłkę w ataku, ta trafiła do Hilla, który pewnie wykorzystał dwa osobiste i było po meczu.

Dla przyjezdnych najwięcej rzucił George, autor 27 punktów. 19 dodał Hibbert, 11 Hill, a double-double na poziomie 24 oczek i 12 zbiórek zanotował West.

W szeregach gospodarzy najskuteczniejszy był Crawford, który zdobył 20 punktów. 17 i 10 asyst dołożył Paul. Po 10 Jared Dudley i Reggie Bullock. A Blake Griffin i Jordan zapisali na swoim koncie double-double. Pierwszy rzucił 16 oczek i zebrał 12 piłek. Drugi odpowiednio 11 i 12.

Kolejny mecz obie drużyny rozegrają na wyjeździe. Pacers już dziś z Portland Trail Blazers, z kolei Clippers w środę z Atlantą Hawks.

Indiana Pacers – Los Angeles Clippers 105:100 (29:22, 24:25, 31;27, 21:26)