All Time-Enbiej-Draft : dzień #1

Witajcie! zgodnie z obietnicami i zapowiedziami rozpoczynamy zabawę pod tytułem „All Time Enbiej Draft”. Na wstępie zaznaczę, że pomysł został zaczerpnięty z popularnego na całą koszykarską Polskę, bloga „Zawsze po pierwsze”, z tymże na stronie Enbiej wybierać nie będą redaktorzy, a Wy – czyli czytelnicy.

Do zabawy wybranych zostało 11 zawodników, a każdy z nich zmierzy się z rywalem podczas 10-rundowego draftu. Wybierać będziemy od numeru 1 do 11, a następnie pójdziemy w odwróconej kolejności od 11 do 1 (czyli ostatni będzie dysponował dwoma z rzędu wyborami). Wybieramy z puli byłych i obecnych graczy NBA, analizując całą historię ligi, w taki sposób by na koniec dysponować Drużyną Marzeń wg własnego uznania.

Ważne – zależy nam byście swoje wybory w sposób logiczny uzasadnili – czym kierowaliście się stawiając na najlepszego wg Was gracza (także proszę nie rzucać tylko nazwiska i komentarza w stylu bo jest/był najlepszy;-) i przedstawili swoje dwa zdania na temat każdego kolejnego gracza.

Wasze typy z uzasadnieniem proszę wysyłać na redakcyjnego maila, na który wysłaliście już swoje zgłoszenia (enbiejakszyn@gmail.com). Czas na jedno zgłoszenie to 4 h począwszy od jutra i godziny 10:00. Kiedy ostatni z rundy wybierze 11-stego gracza, podamy oficjalnie Wasze wybory, do wiadomości czytelników.

Ważne – jeśli ktoś nie stawi się z wyborem gracza w przeciągu 4h, a następnie nie da odzewu przez cały okres trwania jednej rundy to wówczas wypada z gry a miejsce jego zajmie nasz redakcyjny kolega, Dawid Ciepliński. Następcę numer 2 mamy również już w zanadrzu.

W końcu warto podkreślić, iż Wasze końcowe wybory 10-tki ocenią nasi czytelnicy oraz za zdobycie dwóch pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe, o których jeszcze poinformujemy.

Na rozegrzewkę proponujemy by każdy z Was – Gracze – podał nam swojego trenera Dream Teamu.

Oto kolejność wyborów, którą obrałem metodą losowania (każde nazwisko było wrzucone do maszyny losującej z której karteczki wyciągała neutralna osoba, kompletnie nie znająca realiów NBA:-)

1/DAWID ŚWIĄTEK
2/BARTEK STĘPIEŃ
3/JAKUB SZELFER
4/QCIN
5/LORDAM
6/KONDZIU38
7/DEDE
8/HENIO25
9/KAUSMAN
10/MARCIN POLACZEK
11/MICHAŁ WITTEK

Powodzenia i udanej gry!

Komentarze do wpisu: “All Time-Enbiej-Draft : dzień #1

 1. Czytam czytam i nie bardzo rozumiem, jak mamy liczyć te 4 godz?
  Skoro wybory będą podawane po całej rundzie to skąd uczestnicy mają wiedzieć kto został wybrany?
  I czy kolejność ma jakieś znaczenie skoro wszyscy razem od godz 10 wysyłają na maila?
  A jeśli chodzi o trenerów: Larry Brown to mój wybór.

  1. Proste, do 14 ma wybrać pierwszy, do 18 drugi, a informacje będą mailowo i dostaniesz sygnał, że Twój kolega który już przed Tobą wybrał już.. Jesteś pod koniec pierwszej rundy więc z trenerem nieco się pospieszyłeś.
   To samo dotyczy DEDE , info kto został wybrany dostaniesz na maila.

   1/ Pierwszy uczestnik wybrał już. Czekamy na #2

  2. @Woy ok, teraz wszystko jest jasne.
   Jeśli chodzi o trenerów :”Na rozegrzewkę proponujemy by każdy z Was – Gracze – podał nam swojego trenera Dream Teamu.”
   to myślałem, że kolejność nie ma znaczenia.

 2. A jak mamy wiedzieć czyja kolej i kto został zwinięty sprzed nosa?

  1. wszystkie informacje będą u Was na mailu. take it easy;-)

 3. zawiedziecie mnie jak pierwszy nie pójdzie Allen Iverson :)

 4. Może niech każdy kto dokona wyboru napisze tutaj chociaż nazwisko gracza? bo to faktycznie ciężko wybierać na chybił trafił.
  I przy liście uczestników dla jasności dodałbym czas w którym muszą dokonać wyboru by nie było nieporozumień ;>

  1. wszystkie informacje będą u Was na mailu. take it easy;-)

 5. Trenera którego wybieramy to wpisujemy tutaj w komentach czy jak ;) ?

  1. na mailu, tutaj puścimy jeden wpis jak skończymy 11 rund (czyli trener+gracz)

   Wybiera teraz nr.4.

 6. Pytanie z innej beczki. Co z serią o draftach, początek był z Atlantą, będzie to jeszcze kontynuowane ? Bo fajny temat był.

  1. Czekamy na dwóch ostatnich. Myślę, że następne dni będą lepsze i szybsze. Jutro pewnie wypadać będzie podsumowanie pierwszych wyborów.

 7. no to druga runda zakończona a trzecia rozpoczęta:)
  czas na pierwsze podsumowania chyba?:P

Comments are closed.