Wrzuta dnia #2: Paul George na swojej pierwszej okładce Slam

24.2 ppg, 6.2 rpg i 3.2 apg. Takie statystyki w tym sezonie wykręca Paul George z Indiana Pacers i jak widać, jego gra nie umknęła uwadze magazynu Slam.

Dla 23-latka to pierwsze takie wyróżnienie, ale z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że nie ostatnie. George nie tylko gra świetnie, ale także przewodzi mającemu bilans 12-1 klubowi z Indianapolis.

slam
Paul George na okładce magazynu Slam (źródło: Twitter)

Co ciekawe, skrzydłowy jest wymieniany w tej chwili jako jeden z faworytów zarówno do tytułu MVP jak i MIP sezonu.

Komentarze do wpisu: “Wrzuta dnia #2: Paul George na swojej pierwszej okładce Slam

 1. Z tego co wiem to żadnemu zawodnikowi nie udało się zdobyć MIP dwa razy z rzędu… bo to niemożliwe ;) Chyba ze redakcja ma jakieś specjalne źródła :)

  1. Dlaczego niemożliwe? Przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Oczywiste jest, że nie można być ROY dwa razy z rzędu. Przyjęto też, że to samo nie zdarza się wśród trenerów.

   Skoro jednak można być MVP czy DPOY klika razy z rzędu to czemu nie MIP? Szczególnie jeżeli progres jest cały czas ewidentny i bardzo imponujący.

 2. No jak sama nazwa wskazuje, Most Improved Player – Gracz który poczynił największe postępy. Na mój chłopski tok rozumowania to byłoby bezsensowne dawać tą nagrodę kilka razy tej samej osobie, wezmy na przykład Lance Stephensona, wypisz wymaluj idealny zawodnik do tej nagrody rok w rok, z każdym rokiem gra lepiej, a co z takim LeBronem ? On od samego początku grał na maxa i nie będzie miał możliwości zdobycia tej nagrody ani razu – bezsens. Ale żeby to uciąć, proszę podać choć 1 przykład zawodnika, który zdobył MIP dwa razy w karierze a odszczekam to co napisałem :)

  1. Nie było jeszcze takiego gracza, ale jeśli mi nie przedstawisz warunku w regulaminie, który odrzuca taką możliwość to ja Ci mogę kazać odszczekać to co napisałeś.

 3. A co do trenerów to chyba albo ja nie zrozumiałem albo popełnia Pan kolejną gafę, oczywiście, że mozną zostać COTY (Coach of The Year) kilka razy, prosze zobaczyć chociażby Popovicha albo Pata Rileya.

 4. Na razie obaliłem jedną Pana teze, jestem na 100% przekonany, że MIP nie można zdobyć dwa razy przez jednego zawodnika, pewnie będzie ciężko to Panu udowodnić ale postaram się :) Pozdrawiam

  1. Obaliłeś moją tezę? Skomentuje to Twoim loginem ;)

  2. Ja natomiast jestem przekonany, że piszesz bzdury i jesteś trollem.
   Usuńcie te jego bazgroły z forum. Zaraz nam się zrobią drugie „GwiazdyBasketu”, a tego nikt tu nie chce.

 5. No nie wiem jak Pan sobie wyobrażał zdobycie nagrody Rookie of The Year dwa razy z rzędu ? Poważnie

 6. Dobra skoro Pan walczy w ten sposób, to proszę skoro Pan taki oświecony, proszę napisać regułę przyznawania nagrody MIP i czy może ją zdobyć jeden zawodnik, skoro Pan o tym pisze to znaczy, że jest Pan pewny tej informacji, w takim razie proszę napisać skąd to Pan wziął, o ile nie z własnej głowy :)

 7. Haha Trolla ? Wygłaszając takie banialuki jak zdobywanie MIP przez jednego zawodnika to jest trollowanie całej historii NBA. Proszę odetchnąć świeżym powietrzem i zastanowić się, zapytać starszego (mądrzejszego) kolegę. Pozdrawiam

 8. A poza tym szkoda, że nie umie Pan prowadzić dyskusji na jakims poziomie, bez wyzwisk. Myślałem, że bardziej szanuje PAN czytelników i lepiej znosi krytykę. Wypraszam sobie nazywanie mnie kimkolwiek Pan jest, bo ja jakos potrafię odnieść się z należytym szacunkiem.

 9. @Lolz- a gdzie Mateusz Babiarz napisał, że można zdobyć rookie of the year dwa razy? Raczej napisał, że jest to niemożliwe, ale czytanie ze zrozumieniem ostatnio coraz gorzej ludziom idzie. A co do MIP również ma rację- nie ma żadnego zakazu zdobycia takiej nagrody nawet dwa lub więcej razy choć jest to dość nieprawdopodobne. Podam przykład (oczywiście tak mogłoby to wyglądać)- gość notuje statystyki na poziomie 3 punktów, 0,3 zbiórek i 0,2 asyst. W następnym sezonie notowania wzrastają do 14 punktów, 5,5 zbiórki i 6,5 asysty. W kolejnym odpowiednio: 30, 13, 10. Przykładów można by mnożyć. Oczywiście przyznanie takiej nagrody dwukrotnie nie miało do tej pory miejsca z powodu po części braku zawodników, a po części, ze nawet jeżeli pojawiały się takie przeskoki „jakościowe” to jednak w sezonie zwykle znajdują się inni zawodnicy, którzy bardziej zasługiwali na nagrodę. Podsumowując: nie ma przeszkód przyznania MIP dwukrotnie temu samemu zawodnikowi, ale jest to nieprawdopodobne. Zrozumiałeś?

 10. Ale autor nigdzie nie pisał o zdobywaniu rookie of the year dwa razy z rzędu?

 11. Tak samo nie możliwe jest zdobycie przez tę samą osobę w tym samym sezonie zarówno MVP, jak i Coach of the Year.

 12. @Mnich4
  tak z przymrużeniem oka , to sadze ze Bill Russel mógłby zdobyć MVP(albo DPOTY jakby wtedy byly wprowadzone) i Coty w 1968 roku ;]

Comments are closed.