Rockets będą handlować Asikiem

Jak poinformował agent środkowego Houston Rockets, Omera Asika, jego zawodnik w czwartek oficjalnie poprosił klub z Texasu o możliwość wymiany do innego zespołu. Brak satysfakcji z niskiej roli w drużynie tureckiego centra podytkowany jest obecnością Dwighta Howarda, który zasilił Rakiety podczas off-season 2013. Dodajmy, że Omer spędził dotychczas w Houston jeden pełen sezon, przybywając z Chicago i po podpisaniu 3-letniego kontraktu opiewającego na 25 mln USD. Zawodnik zgłosił swoją gotowość do przeprowadzki tuż po przegranym meczu z dogrywką przeciwko Sixers, ponieważ spędził w nim na parkiecie tylko 4 minuty..

27-letni Asik notuje w tym sezonie średnie 5,6 pkt oraz 8,1 zb , spędzając przeciętnie na boisku 22 minuty. Ponadto jego statystyki znacznie spadły w porównaniu do poprzedniego sezonu – a wyglądały one następująco: 10,1 pkt i 11,7 zb. Wg miejscowej gazety Houston Chronicle plan Daryla Morey’a jest by natychmiast rozpocząć rozmowy z potencjalnymi chętnymi na usługi podkoszowego Rockets.

Pierwsze spekulacje mówią nawet o wymianie Omera Asika do Bostonu w zamian za Rajona Rondo (żródło Yahoo!Sports). Inne żródła sugerują, iż Asik mógłby przeniesieć się do Nowego Orleanu w zamian za potrzebnego Rakietom – stretch-four – Ryana Andersona. Czekamy na kolejną porcję spekulacji.. Ostatnie doniesienia sugerują również o zainteresowaniu ze strony Toronto Raptors.

Komentarze do wpisu: “Rockets będą handlować Asikiem

 1. „Inne żródła sugerują, iż Asik mógłby przeniesieć się do Nowego Orleanu w zamian za potrzebnego Rakietą” – to boli…

 2. Wymiana z pelikanami byłaby bardzo dobra dla Rakiet a i wcale nie najgorsza dla NO. Coprawda osłabiliby ławkę, ale wzmocniliby tablicę a pod koszem Davis z turkiem byliby niezłą ścianą. Wymiana z Bostonem nie miałaby większego sensu choć nie byłaby bardzo złym pomysłem. Rondo zabrałby piłkę z rąk Hardena i Lina, zatrzymałby też rozwoj Beverley’a dodatkowo nie grozi rzutem z dystansu więc słabo pasuje do taktyki, z Toronto natomiast możnaby zrobic deal w takiej postaci Amir Johnson + Novak za Asika + Terrence Jones. Podumowując najlepiej dla Houston wyglądałaby wymiana z NO nieco gorzej proponowana przeze mnie z Toronto a najsłabiej z Bostonem. Czas pokaże, ale widze że dla Rakiet słońce zaczyna świecić coraz jaśniej, byleby zdrowie było. Co myślicie? Pozdrawiam

 3. Do waszyngtonu go za Gortata. Gortat powinien z powrotem grać za Howardem.

 4. @ Woy
  Nie widzę nikogo z rotacji NYK którzy byliby potrzebni w Houston. Może jedynie Bargnani, pod warunkiem, że grałby cały sezon tak jak ostatnie 4 mecze (21,2/6,0/ 53,2% z gry i 50
  % za 3). Ale gdyby tak grał cały sezon to NYK go nie puszczą :)

  1. W takiej formie mimo, że jest dziurą w obronie (ShaQ zauważył ) zaryzykowałbym. Skoro Asik chce uciekać to trzeba wyciągnąć rozciągającą 4 za niego. Ktokolwiek z trójki Bargnani( w tej formie powtarzam do znudzenia) Anderson i nawet Ilyasova będzie wzmocnieniem dla Houston. A Ty jaki masz pomysł na wymianę Asika w ogóle?

 5. aktualna wartos Asika jest taka, ze chetnych duzo nie bedzie – a spekulacje ze Rondo – to juz absurd :D po co teraz Asik w Bostonie, skoro Faverani daje rade i nie wydaje mi sie zeby był gorszym zawodnikiem – a płacic mu trezba 2 banki a nie 8 :)
  NYK? wroci Tyson i Asik znow bedzie chciał wymiany :D
  jedyny kierunek to Orlean i wcale nie ejstem pewien, ze tam beda go chcieli

 6. @Adrian, ale z Chandlerem to jest 4 do 6 tygodni. Poza tym po urazie kości strzałkowej będzie nabierał sprawności. Jeśli Knicks nie weszliby w ten deal to znaczy, że za 2 miesiące mogą obudzić się jako drużyna goniąca TOP8 , z naciskiem ,że ich obrona przypomina ser szwajcarski. Nawet jako back up i zawodnik grający u boku Chandlera, Asik będzie się czuł ważniejszy niż dziś w Houston. Co do tej wymiany wcale się nie upieram na nią, tylko patrzę z punktu widzenia obu klubów (Felton-Smith-Anthony-Chandler-Asik) i można rzucać oraz podejmować akcje jeden na jeden.

  @Saso, jeśli Raptors by go wyciągnęli to mieliby bardzo dobre i potrzebne wzmocnienie pod dziurą. Pytanie kogo zaoferuje Ujiri?

  1. kogo zaoferuje to jedna sprawa, a kto sie nada do Rakiet druga. Novak byłby dla Houston idealny, ale żeby salary grało to musiałby z Asikiem iść ktoś z dwójki Jones, Smith, Motlejunas raczej zostanie. Dodatkowo Toronto musiałoby chyba oddać Amira. Wtedy miałoby to sens

 7. jeżeli gm rakiet jest taki dobry to powinien wyciągnąć kevina love’a chociaż do tego musieliby mieć trzecią drużynę

 8. @ znafffca widze fantazjujemy :)
  no ok to niech bedzie Asik i Lin za Love’a, tyle, że żaden z tej dwójki nie jest wilkom potrzebny :)

  1. no dlatego trzeba trzecią drużynę która będzie chciała asika i ewentualnie jeszze kogoś Wymiana wątpliwa bo wolves raczej nie puszcza love’a żeby znów do po się nie zakwalifikować no ale asik nie jest zawodnikiem za ktorego można byle co brać

 9. czas pokaże, ale jakby Love’a ściągnęli to by była masakra pod koszem.

 10. Asik za Rondo to by był majstersztyk.Asik za Andersona to tez duży plus dla Rakiet, myśle że Houston mogliby w niektótrych meczach więcej oddawać rzutów za 3 niż za 2.

 11. Hmm Hawes? Choć nie wiem czy Phila chciałaby brać kontrakt Asika. Ze sportowego punktu widzenia byłby to jednak dobry ruch, patrząc, że Noel miałby zacząć grać dopiero za rok…

Comments are closed.