Jordan wybrał swój 'Dream Team’

Nie raz w poprzednich miesiącach gwiazdy NBA decydowały się na wskazanie najlepszych partnerów, z którymi chętnie sięgnęliby po najwyższy cel. Tak jak wcześniej czynili to Karl Malone czy LeBron James, tym razem przy okazji promocji gry NBA2K14 o podobny dobór graczy pokusił się sam Michael Jordan. Jordan jednak nie wskazywał na fakt bycia najlepszym, a analizował cechy poszczególnych graczy, przydatnych w jego opinii do osiągnięcia sukcesu.

Oto Dream Team Michaela:

2. Scottie Pippen, wieloletni parnter Michaela, wygrywający wraz z nim 6 tytułów Mistrza ligi. Obok wszechstronności Pippena trzeba pamiętać ,że Scottie był wybitnym defensorem i graczem mogącym pokryć niemal każdego zawodnika od jedynki do czwórki. Pippen świetnie sobie radził w grze z piłką i często kreował pozycje do rzutu dla Michaela, więc rozczarowaniem byłoby gdyby His Airness nie wybrał go dla siebie. Ponadto Pippen był osobą, której Jordan nie wahał się oddać piłki :-)

3. Hakeem Olajuwon, czyli wybrany w drafcie przed Jordanem, środkowy Houston Rockets. Wybitny center z jakim nigdy nie było dane grać w składzie Michaelowi. Niezwykle wszechstronny, radzący sobie przy podwajaniu, które np. stosowali przeciwko niemu Bulls (z Billem Cartwrightem, Luc’iem Longley’em, Billem Wenningtonem i Willem Perdue). Uniwersalny środkowy o wysokim koszykarskim IQ, mogący również dobrze obsługiwać partnerów odegraniami piłki na obwód. Podobnie do Pippena wybitny obrońca i Mistrz NBA (2-krotny). Co ciekawe Hakeem i Scottie grali ze sobą wspólnie, w ciągu jednego sezonu w 1999 roku, po lock oucie.

4. Magic Johnson, wyjątkowy, bo ponad 2-metrowy kreator gry, obrońca rozciągający defensywę rywala, grający nietuzinkowo, ciągnący Show-Time oraz zawsze znajdujący w każdy możliwy sposób wolnego partnera. Czerpiący radość z gry, co uwielbiał w nim Jordan, wnoszący humor do drużyny i znakomicie dbający o atmosferę na ławce czy w szatni drużyny. Jordan poznał świetnie Magica podczas barcelońskich igrzysk, stąd m.in. jego ukłon w stronę Johnsona. Na pewno z Magicem w składzie gra Jordana i Pippena przypominałaby najlepszy szybkim atak w historii gry!

5. James Worthy – (zaskoczenie) kolega Jordana z czasów uniweryteckich, Mistrz NBA z którym Michael rywalizował podczas pierwszych finałów 1991 roku. Również kolega z uczelni North Caroline’a , którego znał bardzo dobrze. Skrzydłowy mogący występować z konieczności na czwórce, jeśli preferowalibyśmy tzw. ustawienie small-ball. Jordan postawił na świetny charakter i pomoc w budowaniu Wielkich Lakers przez Worthy’ego ponad nazwiska K. Malone’a , C. Barkley’a i L. Birda. Worthy’ego , Olajuwona i Pippena łączyły dynamika, skoczność i szybkość w poruszaniu się po parkiecie. Każdy z nich był na swój sposób nietuzinkowym graczem, trudnym do zastąpienia.

Komentarze do wpisu: “Jordan wybrał swój 'Dream Team’

Comments are closed.