Carter-Williams dorównał Shaqowi

Poznaliśmy wybory co do graczy tygodnia podczas pierwszego tygodnia 68. sezonu i tak w Konferencji Wschodniej bezapelacyjnie zwyciężył niesamowity debiutant z Filadelfii – Michael Carter-Williams – który przyczynił się walnie do dwóch z trzech wygranych Sixers. MCW nawiązał do sukcesu samego Shaquilla O’Neala z 1992 roku, stając się drugim debiutantem w historii ligi zgarniającym podobne wyróżnienie już na starcie rozgrywek. Średnie Cartera-Williamsa z pierwszych trzech spotkań to: 20.7 pkt – 9.0 as – 4.7 przech.

Rozgrywający Sixers obok otarcia się o poczwórny dublet – 22pkt/12as/9przech/7zb – stał się najlepszym w historii NBA debiutantem pod względem przechwytów, zabierając na inaugurację swojej przygody z ligą 9 piłek koszykarzom Mistrzów NBA. Ponadto MCW stał się drugim żółtodziobem od czasów Erniego Di Gregorio (Buffalo), który przekroczył pułap 12 asyst w swoim pierwszym występie w lidze. Ex gracz Buffalo był lepszy od Cartera-Williamsa o 2 asysty, notując ich na starcie – 14. Zawodnik Szóstek wyprzedził w głosowaniu Aarona Afflalo, Paula George’a oraz Grega Monroe.

Z kolei na Zachodzie numerem jeden dla dziennikarzy okazał się Kevin Love, czyli lider innej niepokonanej drużyny jak dotychczas – Minnesoty T-Wolves. Powracający do pełnej formy skrzydłowy notuje najwyższą średnią punktów w lidze – 29.7 – oraz średnio zbiera 14.7 piłki w meczu. Wódz wilczego stada zostawił w polu , przy wyborze na gracza tygodnia, Chrisa Paula, Anthony’ego Davisa, Erica Bledose, Kevina Duranta oraz LaMarcusa Aldridge’a.

Komentarze do wpisu: “Carter-Williams dorównał Shaqowi

  1. Wybór wydaje się być sprawiedliwy, cieszy mnie szczególnie forma Kevina – wreszcie zdrowy, z większym doświadczeniem może przy zachowaniu obecnej dyspozycji namieszać trochę w lidze.

  2. Hey, jak się nazywa piosenka/piśń w filmiku?
    Błagam pomocy

  3. W pierwszym meczu chłopak myślał że gra w nba 2k14.

  4. SERENATA IMMORTALE – IMMEDIATE – swoją drogą Shazam czy Soundhound są za free na smartfony ;)

Comments are closed.