Ostatni rzut nie dla Bryanta. GM-owie wolą Duranta

To pytanie zawsze wzbudza dyskusję. Masz kilka sekund do końca meczu. Komu w tym momencie byś zaufał? Komu dał piłkę? Pod kogo rozrysował akcję? Kto wg ciebie powinien wykonać ten ostatni rzut w spotkaniu?

Generalni managerowie mówią – Kevin Durant. Tak przynajmniej wynika z ankiety, która został pośród nich przeprowadzona, a o której pisałem już dzisiaj.

Przez wiele lat tym, którego zazwyczaj wskazywali do ostatniego rzutu był Kobe Bryant, jednak od dwóch lat największym zaufaniem pod tym względem cieszy się zawodnik Oklahomy City Thunder. W tym roku postawiło na niego 39,3 proc. GM-ów. Co ciekawe mnie niż w ubiegłym – 46,7 proc.

Drugi w tegorocznym zestawieniu był Black Mamba, który aż tak dużo do KD nie tracił – 32,1 proc. Z kolei 7,1 proc. piłkę w ostatniej akcji oddałoby Carmelo Anhony’emu oraz LeBronowi Jamesowi. Wśród wymienionych znaleźli się także Ray Allen, Manu Ginobili, Dirk Nowitzki oraz Chris Paul.

Zaufanie zaufaniem, a co mówią statystyki? W ciągu 10 ostatnich sekund, kiedy zespół miał trzy punkty przewagi lub tracił trzy oczka Durant był 0/5 w poprzednim sezonie, ale za to dostawał się na linię, skąd oddał 9 rzutów osobistych – trafił 8. Bryant był 3/9 z gry i 7/8 z lini. Natomiast James trafił 4 z 10 rzutów w takich sytuacjach i wykonał 4 rzuty wolne, a Anthony był 0/4 z gry i tylko dwa razy wybrał się na linię.

Co najciekawsze najskuteczniejszym pod tym względem w ostatnich rozgrywkach był zawodnik, który nie został w ogóle wymieniony bez GM-ów. To Joe Johnson z Brooklyn Nets. 4/4 z gry plus dostał się na linię 8 razy.

A wy komu oddalibyście piłkę w ostatniej akcji?

Komentarze do wpisu: “Ostatni rzut nie dla Bryanta. GM-owie wolą Duranta

 1. Ja mimo, że jestem fanem LAL to piłkę oddałbym piłkę dla J. Johnsona. Gość jest niesamowity co udowodnił nie raz w poprzednim sezonie.

  1. hahaha. Gdyby był tu przycisk „Lubię to”… :D

   A ja dałbym ostatnią akcję Johnsonowi. Gość jest wybitny w tych ostatnich akcjach (jako fan Bucks widziałem 2 takie rzuty w 1 meczu w zeszłym sezonie

 2. 1. Dirk
  2. Kobe
  3. J. Johnson
  4. Durant
  5. Gino/LeBron/Parker/Pierce/Curry/Harden

 3. Ja bym do ostatniego rzutu wyznaczyl Derricka Rose`a. W drugiej kolejnosci zdecydowanie Duranta.

 4. a ja sie wyłamie
  Rozpisał bym akcje by piłkę dostał mój najlepszy podkoszowy zawodnik który miałby za zadanie wpakować piłkę do kosza
  ponieważ nie obchodzą mnie inne drużyny piłkę dostał by Noah

 5. Joe Johnson, Ray Allen i Paul Pierce. A niegdyś oprócz MJ’a Reggie Miller i oczywiście Jerry West, który miał ksywe The Cluth

  1. Do MJa, Reggiego i Logo trzeba dorzucić Horry’ego :D

Comments are closed.