McCollum wyłączony z gry na 6-8 tygodni

Pierwszoroczniak C.J. McCollum będzie musiał odłożyć swój debiut w koszulce zespołu Portland Trail Blazers. Wszystko z powodu konieczności przeprowadzenia operacji złamanej piątej kości śródstopia w lewej nodze.

22-latek kontuzji doznał podczas sobotniego treningu po tym jak w postawioną przez niego zasłonę wpadł Wesley Matthews. Po tym zajściu McCollum opuścił trening, a trener zespołu z Oregonu Terry Stotts poinformował, że to tylko zwichnięcie.

Dalsze badania przyniosły jednak gorsze wieści, a uraz okazał się o wiele bardziej poważny niż początkowo przypuszczano. Obrońca ma złamaną piąta kość śródstopia, o czym władze Blazers poinformowały na swoim koncie na twitterze.

Teraz McColluma czeka co najmniej od 6 do 8 tygodni przerwy. 22-latek pewnie nie tak wyobrażał sobie rozpoczęcie swojej przygody z NBA.

C.J. został wybrany przez Blazers z 10 numerem w tegorocznym drafcie. W ostatnim sezonie w barwach uczelni Lehigh zdobywał średnio 23,9 punktów na 49,5 proc. skuteczności z gry, w tym 51,6 proc. za trzy, zbierał 5 piłek i rozdawał 2,9 asyst w 31 minut jakie spędzał na parkiecie.

Komentarze do wpisu: “McCollum wyłączony z gry na 6-8 tygodni

  1. Trafił do Portland to nie ma się co dziwić, klątwa działa…

  2. Portland ma nad sobą jakas klątwę chyba.. Aż dziwne, ze Lillard przezyl poprzedni sezon…

Comments are closed.