Garść informacji z dni otwartych dla dziennikarzy

Wczoraj wiele zespołów NBA miało tzw. „media day”, czyli dzień przeznaczony na spotkania z dziennikarzami. Przedstawiciele mediów, ale także kibice poprzez media społecznościowe, mogli zadawać pytania wydelegowanym zawodnikom, trenerom i członkom sztabów. Poniżej prezentuję zestawienie najciekawszych wypowiedzi.

Zapytany o rolę w swoim zespole Tyreke Evansa, Monty Williams powiedział, że planuje wykorzystywać go jako zmiennika. Uniwersalny gracz ma dzielić czas na pozycjach PG, SG i SF grając około 28-30 minut na spotkanie.

Brian Shaw z Denver Nuggets wzbraniał się przed potwierdzeniem, że JaVale McGee będzie podstawowym centrem jego drużyny. To dość istotne, ponieważ podobnie (mimo sporych oczekiwań) było w poprzednim sezonie, gdy rywalizację z McGee wygrał Koufos. Teraz tego drugiego w Denver już nie ma, ale wciąż jest Mozgov (zdecydowanie mniej perspektywiczny, ale bardziej odpowiedzialny).

John Schuhman na konferencji Heat najbardziej skoncentrował się na stale rosnącej opasce na czole LeBrona Jamesa.

LeBron James (źródło: John Schuhman via Twitter)
LeBron James (źródło: John Schuhman via Twitter)

Brook Lopez potwierdził, że jeśli dojdzie do umieszczenia pseudonimów na koszulkach podczas jednego ze spotkań Nets to będzie chciał mieć napisane na plecach… Brooklyn.

Ciekawych informacji jak zwykle dostarczył Gregg Popovich. Weteran ponownie chwalił to jak błyskawicznie rozwija się Kawhi Leonard (wg niego jeszcze nikt w Spurs nie notował tak błyskawicznego progresu). Dodatkowo stwierdził, że nowy nabytek klubu – Marco Belinelli – ma podobny charakter jak Manu Ginobili i to, że będzie musiał być w stosunku do niego cierpliwy (podejrzewam, że chodzi o grę w obronie). Co ciekawe, sam Włoch przypomniał że po raz pierwszy z Manu spotkał się gdy miał 15 lat i stawiał pierwsze kroki w dorosłej koszykówce w swoim rodzinnym kraju. To sprawia, że myśli o nim jak o ojcu.

Jan Vesely nie zwalnia po Eurobaskecie. Jak poinformował Michael Lee, Czech zakończył wczorajszy trening potężnym wsadem na Mensah Bonsu co spotkało się ze śmiesznymi reakcjami. Ariza powiedział, że było to „obrzydliwe” (disgusting), a sam Pops stwierdził, że Jan nie mówi zbyt dobrze po angielsku, ale po tym zagraniu się rozgadał.

Na koniec dwie wisienki na torcie:

Pytanie: Metta, najbardziej komfortowo czujesz się grając jako niski skrzydłowy, czy na czwórce?

Metta World Peace: Najbardziej komfortowo czuję się w łóżku. Nie będę was okłamywał.

Pytanie: Robiłeś coś fajnego tego lata?

Kawhi Leonard: Nie.

Komentarze do wpisu: “Garść informacji z dni otwartych dla dziennikarzy

  1. Dan McCarney @danmccarneysaen
    „More classic Kawhi: He’s never heard of Breaking Bad. ” i już dla mnie mistrz

    1. Nie byłbym zdziwiony, gdyby Kawhi nie wiedział co to Internet ;)

      Gym rat i bardzo, bardzo to lubię.

  2. Lebron za chwile będzie musiał w czpce grać. Szczerość Leonarda rozbraja

Comments are closed.