Kidd: Johnson będzie wykonywał decydujące rzuty

Mimo, że do zespołu Brooklyn Nets w tegorocznym offseason dołączyli tacy gracze jak Paul Pierce i Kevin Garnett to Joe Johnsn ma pozostać najważniejszym zawodnikiem w końcówkach spotkań.

W poprzednim sezonie Johnson wykonywał 9 na 10 rzutów swojej drużyny, gdy do końca meczu pozostało mniej niż 24 sekundy, a wynik wciąż był sprawą otwartą.

– Jeśli jesteś analitykiem to zobaczysz, że to Joe Johnson był jednoznacznie w naszej drużynie kluczowym graczem. Rzucał w 9 na 10 sytuacjach – powiedział Kidd.

– Ale gra w koszykówkę ma to do siebie, że możesz opracować grę dla jednego gracza. Przez większość czasu może to przynosić korzyści, jednak w końcówkach często się zdarza, że piłka wędruje do osoby, która akurat ma czystą pozycję. Jeśli jednak patrzysz na statystyki to Johnson jest naszym pierwszym wyborem – dodał szkoleniowiec Brooklyn Nets.

 

Komentarze do wpisu: “Kidd: Johnson będzie wykonywał decydujące rzuty

  1. Nie wierzę, żeby po sprowadzeniu Pierce’a Johnson oddawał 90% takich rzutów. Mając dwóch tak naturalnych game-winner shooterów, a w odwodzie Williamsa a nawet KG nonsensem byłoby ustawianie gry w końcówkach wyłącznie pod JJohnsona.

Comments are closed.