Kontuzjowane gwiazdy – na kogo możemy liczyć?

Termin rozpoczęcia następnego sezonu zbliża się wielkimi krokami. Pozostał już tylko niespełna sześć tygodni. Po pladze poważnych kontuzji wielkich gwiazd z drugiej połowy poprzedniego sezonu, dochodzą nas pierwsze głosy o postępujących rekonwalescencjach.

W ostatnim tygodniu kilka ważnych wiadomości usłyszeli fani Cleveland Cavaliers. Andrew Bynum wznowił treningi, ale nie będzie gotowy do gry na mecze przedsezonowe. W tej chwili podaje się datę jego powrotu na początek sezonu bądź pierwszą połowę listopada. Informacja została przyjęta jednak bardzo chłodno, bo podobieństwo do poprzedniego sezonu w Philadelphii jest uderzające. Na szczęście dobrze przebiega rehabilitacja drugiego centra Cavs Andersona Varejao. Brazylijczyk obecnie ocenia swoje możliwości na 70%, ale będzie uczestniczył od początku obozu przygotowawczego we wszystkich zajęciach. Bardzo dobry news dotarł do nas o nr 1 tegorocznego draftu. Anthony Bennett, który 8 maja przeszedł operację naderwanych mięśni z okolic barku (z grupy mięśni tzw. pierścienia rotatorów), gra już bez ograniczeń czasowych. Na pewno będzie gotowy od początku sezonu. W tej chwili jedyną kwestią jest ponoć lekka nadwaga zawodnika, który jednak obiecuje, że na początku sezonu będzie już w pełni formy.

Nie mamy żadnych informacji na temat stanu zdrowia Rajona Rondo. Staff Celtów nie określił jakiejkolwiek daty powrotu Rajona do gry. Wydaje się, że rehabilitacja może przebiegać dobrze, bo redaktorzy Boston Harald puścili plotkę o jego gotowości do gry już od początku sezonu, co jednak wydaje się mało prawdopodobne. Wiadomo natomiast, że powrót na parkiet Jareda Sullingera określono na grudzień.

Bardzo dobrze przebiega rekonwalescencja Kobe Bryanta. Gwiazdor Lakers jest już o kilka tygodni od rozpoczęcia treningów z pełnym obciążeniem. Nikt nie wskazuje jeszcze daty możliwego powrotu 5-krotnego mistrza NBA. Wydaje się, że nie stanie się to jednak w 2013 roku, ale powrót Bryanta przed meczem gwiazd jest praktycznie pewny.

Niewiele wiemy również o postępach Russela Westbrooka. Praktycznie jedyna informacja pochodzi od Kevina Duranta, który powiedział w wywiadzie, że spodziewa się Westbrooka w wyjściowym składzie OKC od początku sezonu.

Niezbyt wiele możemy wyśledzić o przebiegu rekonwalescencji Glena Davisa. Big Baby, który dochodzi do siebie po operacji stopy, najprawdopodobniej nie zagra od początku sezonu.

Operacja kolana w połowie lipca J.R. Smitha będzie kosztowała go zapewne pierwszy tydzień, być może nawet dwa tygodnie listopada. Od momentu, gdy najlepszy rezerwowy NBA poprzedniego sezonu będzie gotowy do gry, rozpocznie się jego kara zawieszenia na 5 spotkań za palenie marihuany. Wziąwszy to wszystko pod uwagę J.R. zagra pierwszy raz najprawdopodobniej w drugiej połowie listopada.

Update

Lou Williams opuści część obozu treningowego Hawks. Najprawdopodobniej będzie gotowy do gry od początku sezonu, ale nie w pełnym wymiarze czasu. Lekarze szacują, że Williams będzie mógł grać bez żadnych ograniczeń dopiero w grudniu.

Komentarze do wpisu: “Kontuzjowane gwiazdy – na kogo możemy liczyć?

 1. Ale będzie numer, jak Bynum znowu będzie tylko odkładał początek gry i nie wyjdzie ani razu na boisko…

  Jeżeli Kobe nie będzie grał pół sezonu to słabo widzę szanse LAL na play-off.

  1. z tego co pamiętam to ma tylko 6 mln gwarantowane w kontrakcie więc jeżeli będzie leciał w kulki to po połowie sezonu penie go zwlnią

  1. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Jedyne o czym się mówiło ostatnio, to o jego kontaktach z kosmitami ;) . Nie ma go w roosterze Knicks na ten sezon i śmiem wątpić czy jakaś drużyna skusi się na podpisanie kontraktu z nim.

 2. Z tego co pamiętam to z Davisem pod koniec sezonu sytuacja była taka
  ’ póki co jestem mentorem ale w trakcie przyszłego sezonu wracam’ Mówił że w lato planuje powrót do treningów, może go jeszcze zobaczymy, Włodarze knicks też się dobrze o nim wypowiadały z tego co pamiętam.
  Oby wrócił

 3. „powrót Bryanta przed meczem gwiazd jest praktycznie pewny.”

  Nie mozna mówić „pewny” gdyż kontuzja się może odnowić chociażby na pierwszym treningu. Pamiętajmy że ten facet lubi przesadzać z treningami i moze sie na tych treningach nieźle nadwyrężyć lub nawet odnowić kontuzję.

 4. Więc z zapowiedzi że wróci na początek sezonu wyszedł przyszły rok?

 5. Jeżeli jest news o tym, że dopiero za kilka tygodni będzie trenował z pełnym obciążeniem to dotyczy to treningu na siłowni. Czyli dopiero w połowie października pewnie zacznie grać z piłką. Zanim zacznie trenować 5 na 5 musi minąć kolejne kilka tygodni. No chyba, że będzie ryzykował i od początku sezonu będzie grał z jakimś niewielkim limitem minut. Wydaje mi się, że ryzyko odnowienia się kontuzji w jego wieku oznaczałoby praktycznie koniec kariery więc Staff nie będzie go pospieszać. Myślę, że realny jest debiut w grudniu z jakimś limitem minut i potem jak wszystko będzie dobrze w styczniu będzie grał na fulla.

Comments are closed.