Ebanks dołącza do Mavs

Po wypełnieniu składu kolejnymi zadaniowcami – Fabem Melo, D.J. Kennedym, Richardem McConnellem – Mark Cuban i jego współpracownicy postanowili postawić na kogoś z większym doświadczeniem. Wybór padł na 24-letniego ex skrzydłowego L.A. Lakers, który nie znalazł uznania Mike’a D’Antoni, Devina Ebanksa.

Mierzący 206cm wzrostu i ważący 98kg Ebanks, zagrał w ostatnim sezonie ledwie w 19 meczach Jeziorowców, notując średnie 3.4pkt i 2.2zb. Zawodnik do którego przymierzali się również działacze Orlando Magic, przegrał w ostatnich miesiącach rywalizację z Earlem Clarkiem, który co ciekawe również opuścił Lakers..

Devin trzy lata temu został wybrany przez w drugiej rundzie draftu z numerem 43. Dzięki swojemu ogromnemu zasięgowi ramion i pracy w defensywie znalazł uznanie scoutów Lakers, którzy wypatrzyli go na uczelni West Virginia. Podczas wszystkich lat w NBA zebrał on tylko 63 występy na parkiecie i teraz postara się o więcej, za plecami Shawna Mariona i Jae Crowdera. Czy Rick Carlisle wydobędzie z niego większy potencjał aniżeli uczunili to byli szkoleniowcy w L.A.?

Oto skład Mavs na sezon 2013/14:

Dalembert/Wright/Melo/Bernard

Nowitzki/Blair/Ebanks

Marion/Crowder/Carter/Kennedy

Ellis/Ellington/Ledo

Calderon/Harris/Mekel/Larkin/McConnell

Komentarze do wpisu: “Ebanks dołącza do Mavs

  1. Ebanks jest raczej SF niż PF. Ciesze się bo chłopak pokazał już kilka razy, że potrafi grać a do tego jest dobrym obrońcą i jest młody. Mavs powinni mieć z Niego troszkę pożytku.

Comments are closed.