Jennings: Tłoki powinny dominować na tablicach w przyszłym sezonie

Tego lata szeregi zespołu Detroit Pistons zasilili m.in. Brandon Jennings i Josh Smith. Na ile dobre okażą się to posunięcia i jak poukłada to wszystko na parkiecie nowy trener Maurice Cheeks będziemy w stanie ocenić dopiero po pierwszych spotkaniach nowego sezonu.

Jennings, który długo tego lata nie mógł dogadać się w sprawie nowego kontraktu z Milwaukee Bucks, ma już za sobą pierwszy trening o ośrodku Pistons. Z niecierpliwością oczekuje nowego sezonu i jest podekscytowany możliwościami, jakie ma przed sobą drużyna z Detroit.

Zapowiedział także, że Tłoki w następnych rozgrywkach będą dominować na tablicach. – Potencjał Andre Drummonda jest bardzo wysoki, a on jest jeszcze taki młody – powiedział rozgrywający. – Greg Monroe jest gościem, któremu wystarczy dostarczyć piłkę pod kosz i on już coś dobrego z tym zrobi. Mamy dwóch wielkich ludzi pod koszem. A z Joshem Smithem do tego, powinniśmy opanować deski, zarówno w obronie i ataku.

Pistons w ubiegłym sezonie zajmowali 13 pozycję pod względem ilości zbiórek na mecz. Dodanie Smitha, a także dalszy rozwój Drummonda powinny poprawić jeszcze tą pozycję. Tym bardziej, że przecież będą mieli w składzie Jenningsa. Będzie po kim zbierać piłki na atakowanej tablicy.

Komentarze do wpisu: “Jennings: Tłoki powinny dominować na tablicach w przyszłym sezonie

  1. Haha rzeczywiście, będą mieli po kim zbierać te piłki

  2. Uważam, że żarty z Jenningsa są nie do końca ok. Trochę szalony ceglarz jest, ale porównując go do innych rozgrywających na wschodzie, to wcale tak źle nie wypada. Poza tym, głównie dzięki niemu Bucks byli w PO (lub bardzo blisko) w ostatnich latach. A zawodnikom, którzy są potencjalnie od niego lepsi: Irving, Wall czy Walker to się jeszcze nie udało. Dodatkowo biorąc pod uwagę zdrowie (Rose, Rondo, trochę Wall i Irving), to w zeszłym sezonie był na pewno Top5 na wschodzie.

  3. ciekawe że drużyny w Detroit i Houston trochę odchodzą od tego trendu small ballu w nba

  4. w pistons nie będzie ani pierwszą ani drugą opcją w ataku więc wielu cegieł nie powinno być – zreszta mają teraz silny front court więc i Jennings powinien mieć więcej miejsca i swobody W milwaukee nie bardzo miał z kim grać i daltego często forsował rzuty więc jest szansa że w nowym otoczeniu będzie lepiej Wg mnie długo nie zagrzeje tu miejsca bo detroit będą chcieli sprowadzić Rondo

  5. W jego wypowiedziach widać, że jest podekscytowany przejściem do Detroit. W Wisconsin się męczył, to wieczna ekipa bez przyszłości. Dostanie swoją szansę i oby ją wykorzystał. GO PISTONS!

Comments are closed.