Paul Pierce najlepszym zawodnikiem 1 na 1 w historii Celtics?

Czy Paul Pierce jest najlepszym zawodnikiem jeden-na-jeden w historii organizacji Boston Celtics? Według Johna Havliceka tak właśnie jest. Hall Of Famer twierdzi, że były już reprezentant Bostonu – Pierce jest najlepszym w sytuacjach 1 na 1, który kiedykolwiek grał dla Celtics.

„To właśnie się dzieje na rynku wolnych agentów. Nie masz możliwości kontynuacji. Jak grałem, na przestrzeni 10 lat nie dokonaliśmy żadnego transferu i wszyscy ludzie byli tacy sami. Dziś jest kompletnie inaczej. Życzę mu jak najlepiej. Jest jednym z najlepszych zawodników „all around” i to co mam na myśli, to jego gra 1 na 1. Sądzę, że jest najlepszym zawodnikiem 1 na 1 w historii Celtics.” Mówił Havlicek.

John spędził całe 16 lat swojej kariery w Celtics. Pierce, który ze swoimi 24,021 punktami jest drugi na liście w Bostonie w tej kategorii, klasyfikuje się zaraz za Havlicekiem, który zakończył karierę z 26.395 punktami na koncie. Należałoby brać słowa Johna na poważnie, ponieważ ma doświadczenie i wie co mówi.

Nie będę kwestionował, że Paul Pierce jest bardzo dobrym zawodnikiem i może nawet klasyfikuje się w top 3 w grze 1 na 1 w historii Celtics, ale czy jest rzeczywiście najlepszy? Można o tym dyskutować. Pierwszy na myśl przychodzi mi Bill Russell, który 1 na 1 także był praktycznie nie do zatrzymania.

Pierce jest teraz na Brookly’nie, gdzie będzie starał się zdobyć swój drugi tytuł mistrzowski. Ma do pomocy czworo innych gwiazd ligi. Garnett, Williams, Johnson i Lopez to dobra ekipa, ale jak na razie tylko na papierze. Jak to wszystko będzie zdawało egzamin na parkiecie dowiemy się za jakiś czas, ale na pewno można powiedzieć, że Nets nie walczą już tylko o drugą rundę w playoffs. To jest coś więcej. Myślę jednak, że są drużyny, które mają większe szanse na tytuł w tym roku.

Komentarze do wpisu: “Paul Pierce najlepszym zawodnikiem 1 na 1 w historii Celtics?

 1. gdyby ich trenerem byl Zen Master albo Sloan stawialbym ich w 3 faworytow do wygrania ligi, ale nie mam pojecia co pokazac moze Kidd. w koncu to jegodebiut a i indywidualnosci w skladzie ogromne. co do samego meritum info to gdybanie jak zawsze. tak samo jak porownywanie MJ z LBJ. brak mozliwosci wymiernego porownania obu graczy, opinia jak najbardziej subiektywna.

 2. Czy najlepszy celt 1 na 1? Nie wiem, ale ja lubię patrzeć jak gra. Ma swój specyficzny styl.

 3. Bill Russell? jeden z moich ulubionych graczy ale na pewno nie był najlepszy w grze 1 na 1. Bezapelacyjnie postawiłbym tu na Birda za nim rzeczywiście Pierce…

 4. ja myślę, że kibice nie pamiętają takiego gracza jak Reggie Lewis. Wg mnie jeszcze lepiej się zapowiadał niż Pierce, ale niestety zmarł na serce. Reggie był swego czasu już w All Star Game, niedługo po wejściu do ligi. Polecam obejrzeć:

  http://www.youtube.com/watch?v=ni7t4swtdYw

  http://www.youtube.com/watch?v=nQTFpXgEVw0

  Przy jego nazwisku można znaleźć taki wątek:

  „Became the only player in Boston Celtics franchise history to have 100 rebounds, 100 assists, 100 steals, and 100 blocks in a single season”

Comments are closed.