Xavier Henry nowym skrzydłowym Lakers

Po amnestionowaniu Metta World Peace’a oraz rozstaniu z Dwightem Howardem sternicy L.A. Lakers mocno przemeblowali skład, szukając przede wszystkim oszczędności. O ile najpierw mieliśmy informacje na temat pozyskania paru solidnych graczy – biorąc pod uwagę niedawne wymagania finansowe większości z nich – o tyle ostatnie nazwiska nie robią już na nas większego (by nie powiedzieć żadnego) wrażenia.

Los Angeles Lakers logo

Gdzieś w poczekalni do składu Mike’a D’Antoni czekają dziś Sebastian Telfair i Louis Amundson, a z orbity zainteresowań wypadł zwolniony przez Phoenix Suns – Michael Beasley. Lakers mimo wcześniejszego, w poprzednich latach, zainteresowania Beasley’em tym razem woleli postawić na ex skrzydłowego Memphis Grizzlies, Xaviera Henry.

Henry, obok Shawne’a Williamsa oraz Elliasa Harrisa powalczy o minuty na parkiecie wśród niskich skrzydłowych klubu. Dotychczas w swojej karierze reprezentował on barwy dwóch drużyn – Grizzlies i Pelicans – rozgrywając w sumie 50 spotkań. W tym czasie notował on 4.5 pkt oraz 1.8 zb przy 14 minutach średnio spędzanych na parkiecie.  22-latek ma przed sobą walkę o miejsce w coraz szerszej rotacji Kalifornijczyków.

Urodzony w belgijskim Gent zawodnik został wybrany w drafcie 2010 roku z 12 numerem.

Skład Lakers na nowy sezon wygląda teraz następująco:

S. Nash/S. Blake/J.Farmar

K. Bryant/J. Meeks/W. Johnson

N. Young/E. Harris/S. Williams/X. Henry

P. Gasol/J. Hill/K. Ryan

C. Kaman/R. Sacre

Komentarze do wpisu: “Xavier Henry nowym skrzydłowym Lakers

  1. Lakers zbierają kolekcję największych bustów z 2010 roku. Kto następny? Cole Aldrich?

  2. Woy chyba celowo pokusil sie o przedstawienie skladu Lakers w chwili obecnej, abysmy mieli swiadomosc jak mizernie sie on prezentuje u progu nowego sezonu.

  3. Odpowiedni dobór nagrań zawodnika, podkład muzyczny i z każdego cieniasa można zrobić Kobasa… na video.

  4. Nie ma co ukrywać, że nadeszły czasy kiedy Lakers mają związane ręce finansowo płacąc 50mln 2 zawodnikom. Biorą tych co godzą się grać za minimum bo kimś muszą uzupełnić skład a jak wiadomo nie stać ich na solidnych zawodników. Tak czy owak z racji, iż jestem kibicem Lakers podchodzę do tego na spokojnie znając sytuację finansową ;) Mitch podpisuje młodych na jeden sezon by miał kto biegać a po sezonie zwolniło sie miejsce w Salary.
    ps. Majecha zgadzam się z Twoją wypowiedzią odnośnie tworzenia filmików pod danego zawodnika he he ;)

Comments are closed.