Główny trener Hawks aresztowany

Pierwszy trener Atlanta Hawks – Mike Budenholzer został dzisiaj rano aresztowany! Powodem było prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.


Patrol stanu Georgia zatrzymał trenera z powodu braku tylnich świateł w jego samochodzie. Policjant podchodząc do kontroli wyczuł u kierowcy mocny zapach alkoholu, po czym poprosił Budenholzera o poddanie się szybkiemu testowi na trzeźwość. Ten odmówił i został zabrany do aresztu.

Trener został wypuszczony po wpłaceniu kaucji w wysokości $1,524. Niektóre źródła podawały nawet, że u Mike’a znaleziono też narkotyki i inne substancje odurzające. Albo to są plotki, które tylko mają nagłośnić sprawę, albo inne portale zataiły informację, by nie oczerniać trenera. To już wie sama policja i główny zainteresowany.

Budenholzer spędził 16 lat pełniąc rolę asystenta trenera w San Antonio Spurs. Od Gregga Popovicha na pewno wiele się nauczył wygrywając 4 tytuły mistrzowskie przez ten czas. Nie był on jednak nigdy pierwszym trenerem drużyny NBA. Kierownictwo Hawks kierowało się jego wysokim doświadczeniem i ma nadzieję, że nowy trener poprowadzi ich do jak najwyższego miejsca w swojej konferencji.