Knicks i Nets mogą razem organizować ASG 2015

New York Knicks i Brooklyn Nets wpadli na pomysł, by wspólnie zorganizować All Star Game w 2015 roku.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to weekend gwiazd powinien wyglądać następująco: w piątek, mecz pierwszoroczniaków z drugoroczniakami, a następnie sobotnie imprezy takie jak Slam Dunk Contest, konkurs trójek, skills challenge i wiele innych będą odbywać się w Barclays Center na Brookly’nie. Główna atrakcja weekendu, czyli oczywiście mecz gwiazd będzie rozgrywany w Madison Square Garden w centrum Nowego Jorku. Jeszcze nigdy nie było tak, żeby dwie drużyny wspólnie były organizatorami ASG w NBA.

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów z „Wielkiego Jabłka” – są plany, żeby Nowy Jork zorganizował kolejny ASG  w 2017 lub 2018 roku.

„Liga i obie strony (Nets i Knicks) ciągle negocjują potencjalną umowę, aby w 2017 albo 2018 roku to Brooklyn organizował niedzielny mecz, a NYC piątkowe i sobotnie imprezy.”

Są jednak małe problemy, bo obie drużyny mają w tym samym czasie być gospodarzami meczów hokeja.

Nowy Jork nie organizował meczu gwiazd od 1998r. kiedy to Michael Jordan zdobył MVP w MSG, a 19-letni Kobe Bryant stał się najmłodszym uczestnikiem wspomnianej imprezy w historii ligi. Był to też pierwszy i zarazem ostatni raz, kiedy to Michael jako reprezentant Chicago Bulls i Kobe Bryant spotkali się w ASG.

Dla przypomnienia, najbliższy All Star Game będziemy oglądać w Nowym Orleanie już w lutym.

Komentarze do wpisu: “Knicks i Nets mogą razem organizować ASG 2015

  1. A za 5 lat cały wschód zorganizuje ASG. Konkurs rzutów za 3 będzie w Bostonie, Slam Dunk Contest w Toronto, Rookie Challenge w Indianapolis, Shooting Stars w Milwaukee, Celebrity Game w Nowym Jorku, Skills Challenge w Detroit a Mecz Gwiazd w Miami.

  2. swoją drogą nie zdziwcie się jak do 2020 ASG zrobią w Londynie.

Comments are closed.