Larry Sanders bliski przedłużenia kontraktu z Bucks

Center Milwaukee Bucks Larry Sanders jest bardzo bliski dojścia do porozumienia ze swoim klubem w sprawie przedłużenia kontraktu. Mowa tu o uwaga, $44 milionach. Kontrakt ma zawierać „bonusy”, które mogą zwiększyć wartość umowy do 48 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że Sanders ma dopiero 24 lata.  Fakt – jego ostatni, a za razem trzeci sezon w lidze był szczególnie dobry i dał o sobie znać w świecie NBA. W poprzednim sezonie notował on 9.8 punktów, 9.5 zbiórek i 2.8 bloków na mecz. Niby statystyki punktowe są przeciętne, nie mówić już, że nawet słabe, za to zbiórki i bloki, czyli głównie obrona zawodnika stoją na wysokim poziomie. Z tego zresztą słynie. Stał się ostatnio bardzo groźną osobą pod koszem, ale czy jest wart aż tylu pieniędzy? Można się domyśleć, że klub liczy na jeszcze większe rozwinięcie się zawodnika.

 Organizacja z Milwaukee przechodzi obecnie dość sporą przebudowę. Nowy generalny menadżer – John Hammond, który zatrudnił na stanowisko głównego trenera – Larry’ego Drew i podpisał takich wolnych agentów jak  O.J. Mayo, Carlos Delfino i Zaza Pachulia. Bucks mają od nowego sezonu również Luke’a Ridnoura, z wymiany, w której udział wzięły trzy drużyny.

Sanders jest jednym z zawodników wybranym w 2010 roku, którzy muszą podpisać przedłużenia kontraktów do końca października. Środkowy został wybrany z 15 numerem w drafcie.

W tegorocznych playoffs Bucks zostali zniszczeni 4-0 przez mistrzów NBA – Miami Heat. Sanders zdobywał w tamtej serii 10.8 punktów i 8.3 zbiórki na mecz, ale kto oglądał jakiekolwiek spotkanie, wie, że cyferki nie odzwierciedlają całego potencjału i wszystkich korzyści jakie przynosi Sanders drużynie.

Komentarze do wpisu: “Larry Sanders bliski przedłużenia kontraktu z Bucks

  1. Niedługo każdy center, który będzie kręcił cyferki na poziomie 10ppg/8rpg będzie zaczynał negocjacje od co najmniej 10 baniek na sezon. Na chwilę obecną Sanders nie jest absolutnie wart takiej kasy. Chyba, że jest to propozycja 5-letniej umowy – wtedy można by to jakoś przełknąć.

  2. Nie jest wart takiej kasy ale centrzy są w cenie, szczególnie tacy którzy potrafią bronić a Sanders na pewno jest takim zawodnikiem. Jest on nadal bardzo mlody wiec nadal moze robić postepy i byc jednym z lepszych obrońców ligi. Dla organizacji to dobre posuniecie i powinni na tym zawodnik budować sklad.

Comments are closed.