Mecz wieczoru: Phoenix Suns – Golden State Warriors 1992/93

Zapraszam serdecznie na starcie Phoenix Suns z Charlesem Barkley’em kontra Golden State Warriors z Timem Hardaway’em i Chrisem Mullin’em. Relacja z legendarnym polskim komentarzem Ryszarda Łabędzia i Włodzimierza Szaranowicza z czasów, kiedy to NBA pokazywana była na TVP2. Z pewnością nie lada gratka dla koneserów koszykówki, a także powrót do wspomnień dla wielu z Nas, którzy to NBA poznawali właśnie za sprawą Telewizji Polskiej w latach 90-tych.

Sezon 1992/93 był pierwszym sezonem Charlesa Barkleya w Phoenix Suns, do których trafił z Philadephii 76-ers. Podopieczni Paula Wetsphal’a mieli zdominować ligę i dominację Chicago Bulls. W ekipie z Phoenix zobaczymy w akcji choćby Richarda Dumasa, którego mogliśmy w latach 90-tych oglądać na polskich parkietach w barwach Mazowszanki Pruszków (podobnie jak Oliver Miller). Po drugiej stronie niezwykle utalentowana i młoda drużyna Golden State Warriors z Donem Nelsonem na ławce trenerskiej. Kto wyszedł zwycięsko z tej potyczki? Zapraszam do obejrzenia meczu:

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

4 komentarze

 1. Krzychair pisze:

  dzięki za ten mecz! fajnie sobie przypomnieć stare dobre czasy…

 2. Paweł pisze:

  Dawajcie więcej takich meczów.

 3. Plepas pisze:

  Łezka się w oku kręci :) Miałem ten mecz na kasecie:) Jakby można podłączyć magnetowid do internetu to bym Wam podsyłał tego trochę bo mam sporo meczy z tamtych lat z nieśmiertelnym komentarzem panów Sz. i Ł. :) Ale nagrywałem tylko Chicago, nie pytajcie dlaczego :)

 4. Krzychair pisze:

  a zauważyliście kto jest asystentem Nelsona??? Pop ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *