Oden nie może doczekać się pierwszego treningu z Heat

W zeszłym tygodniu, po podpisaniu kontraktu z Miami Heat, Greg Oden wziął udział w konferencji dotyczącej właśnie tego wyboru. Nowy zawodnik zespołu z Florydy powiedział, że jest bardzo podekscytowany pierwszym treningiem  oraz, że czuje się świetnie. Dodał też, że jest w stanie biegać i skakać, co naprawdę nie jest byle czym w jego sytuacji.

25-letni środkowy na tej konferencji mówił:

„I got an old body. I going to put it like that. I understand. My body is not going to be when I was 18, able to run all day and jump over people. I can’t do that now. It’s just not going to happen. My knees, the wear and tear of the surgeries, I understand that. But I’m going to play as hard as I can, and I’m going to try to jump over people, and I’m going to try to run all day. If my body lets me, I’ll do it.”

Przyznał, że po trzech latach bycia poza NBA, ma zamiar zrobić to, na co jego ciało mu pozwoli. Z jego wypowiedzi można wyczytać, że jest świadomy tego jak może zakończyć się jego comeback. Oden, aby wrócić do gry musi ignorować swoje myśli, które podpowiadają mu, że z takimi warunkami fizycznymi nie jest w stanie wytrzymać obciążenia, które wiąże się z grą za oceanem.

Jego forma póki co pozostaje wielką niewiadomą.

Komentarze do wpisu: “Oden nie może doczekać się pierwszego treningu z Heat

  1. mam nadzieję, że zagra przyzwoity sezon. Szkoda takich zawodników, którzy maja chęci grać ale zdrowie nie pomaga.

  2. jak zagra z 50 meczów w sezonie to będzie ok. staty na poziomie 10/7 też by były przyzwoite. powodenia Greg!

  3. I taki gosciu ktory chce grac ciagle lapie kontuzje, a taki Beasley z podobnym potencjalem woli trawe od treningu
    Mam nadzieje ze zagra dobry sezon

  4. będzie to dla mnie też ciekawe ze względów medycznych, jak da rade to znaczy że medycyna sportowa zrobiła dobre postępy

  5. Ciekawi mnie Greg w tym sezonie. Chłopak miał ogromny potencjał. Może to nie był poziom Olajuwona albo Ewinga ale miał papiery by byc conajmniej tak dobry jak Mourning albo Mutombo. Byłem ogromnym fanem jego talentu i co roku miałem nadzieję, że uda mu się wrócić. Myślę, że regularne 15-20 minut może dać Miami Three Peat.

Comments are closed.