DeJuan Blair zagra dla Mavs

Sporo po NBA Finals mówiło się na temat zmiany otoczenia przez tracącego w oczach Grega Popovicha, wśród San Antonio Spurs, DeJuana Blaira. 25-letni weteran, z 4-letnim stażem w lidze , nie przebywał zbyt wiele na parkiecie podczas ostatnich play offs i przegrywał rywalizację o minuty na parkiecie z Tiago Splitterem; nie dziwi więc nas sytuacja, że gracz opuścił Ostrogi.

Blair – gracz  mający ogromne serce do gry- znany jest jako zadaniowiec oraz człowiek od brudnej roboty na parkiecie – świetnie walczący o miejsce w polu podkoszowym. Został on wybrany przez Spurs w drugiej rundzie draftu 2009 roku a jego niska pozycja w naborze podytkowana była potencjalnymi problemami zdrowotnymi, głównie z kolanami. Mimo ostrzeżeń ze strony lekarzy sztab Spurs zdecydował się podjąć ryzyko stawiając na Blaira, a ten odwdzięczył się klubowi 288 meczaczami, notując w nich średnie 7.8pkt oraz 5.8zb.

Od nowego sezonu, piątego dla siebie w najlepszej lidze świata, założy on trykot Dallas Mavericks, bowiem dziś podpisał on z zespołem Marka Cubana roczny kontrakt. Wartość umowy to 1.4 mln USD i w podkoszowej rotacji powalczy on o minuty z Samem Dalembertem i Brandanem Wrightem. Blair zajmnie też miejsce po odchodzącym z klubu Eltonie Brandzie.

Skład Mavericks jest na dziś jednym z najbardziej przememblowanych w całej NBA; drużynę wzmocniły już takie nazwiska jak G. Mekel, J. Calderon, D. Harris, M. Ellis, W. Ellington, S. Dalambert i w/w D. Blair. Czy te zmiany zapewnią Dallas udział w play offs?

P.S. Blair swoją życiówkę rozegrał właśnie przeciwko Mavericks (na poziomie 27pkt i 23zb).

Komentarze do wpisu: “DeJuan Blair zagra dla Mavs

  1. Mi się zawsze podobała gra Blaira, będę mu kibicował w Dallas. Ma bardzo dużą łatwość wykańczania akcji pod koszem – taka maszynka co dostanie w ręce to trafia:D i jego waleczność – zawsze się przyda na te 15 do 20 minut:)

Comments are closed.