Henderson: Z Bobcats może być tylko lepiej

Gerald Henderson postanowił się podzielić swoimi przemyśleniami z mediami po tym jak przedłużył o kolejne trzy lata kontrakt (18 mln $) z Charlotte Bobcats.

25-letni obrońca w ciągu ostatnich dwóch sezonów zanotował progres (15.5 ppg, 3.7 rpg i 2.6 apg), ale tego samego nie można powiedzieć o jego drużynie. Wystarczy powiedzieć, że klub z Charlotte miał w tym czasie bilans 28-120

Mimo to Henderson jest optymistą. Uważa, że dodanie do składu wysokich Ala Jeffersona i Cody’ego Zellera pomoże Bobcats. Według jego słów plan nowego trenera (Mike’a Dunlapa zastąpił Steve Clifford) zakłada wykorzystywanie zwłaszcza Jeffersona do ściągania podwojeń i grę inside-0ut.

Dlatego też, Henderson mocno pracuje nad swoim rzutem z dystansu. Postępy widać było już w zakończonych rozgrywkach gdy z 23.4% wskoczył na poziom 33.0%. Teraz jego celem ma być dobicie się do 40% i ograniczenie forsowania wejść pod kosz.

Patrząc na skład Bobcats i ostatni sezon nowego lidera zespołu (Big Al, którego odejście jest chyba wielką ulgą dla kibiców Jazz) nie można jednak oczekiwać zbyt wiele. W 2012/2013 drużyna wygrała 21 spotkań. W tym raczej będzie podobnie.

Komentarze do wpisu: “Henderson: Z Bobcats może być tylko lepiej

Comments are closed.