Przegląd premier obuwia Brand Jordan na sierpień

Powrót „trójek”, nowa kolorystyka „czwórek”, nowiutkie Super.Flight 2 i wiele innych – pora na szybki przegląd butów od „jego powietrznej wysokości”, które będzie można zakupić w sierpniu…

Na pierwszy ogień idą bardzo długo wyczekiwane Air Jordan III „Fire Red”, które będzie można kupić już 3 sierpnia w cenie $160.

Teraz czas na AJ IV „Green Glow”, które wbrew pogłoską nie świecą w ciemności (a szkoda). Te z kolei będzie można nabyć już 17 sierpnia w cenie $160.

Spike Lee przyczynił się do sukcesu Brand Jordan, tworząc wyśmienite reklamy. Jeśli ktoś ich nie widział to serdecznie polecam mały seans. Aby uczcić długoletnią współpracę Air Jordan wydał dwa modele – Spizike i Son of Mars. Na początku 2013 roku, postanowiono wypuścić na rynek wersję low. I w ten sposób cały czas napływają nowe kolorystyki – poniższa będzie dostępna już 10 sierpnia w cenie $140.

Poniżej mamy kolejny dowód na to, że Brand Jordan uwielbia odgrzewać stare kotlety – coraz częściej zdarza się, że serwują nam jakieś „składaki” – buty powstałe na skutek powtarzania starych schematów. Moim zdaniem w Jordan powinni tworzyć nowe modele (takie jak XX8, czy choćby nowe Super.Fly 2) i wydawać wersje retro – bez żadnych „składaków” typu Jordan Flight Club 80’s. Ale wracając do butów – premiera jest nieokreślona, jedyne co wiadomo, to że będą one dostępne w sierpniu w cenie $130.

Teraz czas na gwiazdę tego tygodnia – Super.Fly 2. Już wczoraj Adam wrzucił nową reklamę nowych butów Blake’a Griffin’a (która jest całkiem zabawna, ale moim zdaniem jest marną podróbą reklam Jordana ze Spikem Lee) i wspomniał również, że dzielą one część rozwiązań technologicznych z AJ XX8. To prawda, ale są to technologie poprawione – więc dzielą tylko pomysł – ponieważ technologie może mają i podobną nazwę, ale zarazem działają i trochę lepiej, i trochę gorzej. Więcej o tym napiszę w oddzielnym artykule poświęconym tylko i wyłącznie Super.Fly 2. Premiera odbyła się pierwszego sierpnia, więc teoretycznie buty można już kupić w cenie $140.

Raz na jakiś czas Michael Jordan zapada w zamyślenie i przypomina sobie dawne czasy, kiedy walczył na boisku z takimi legendami jak Magic Johnson i Larry Bird. Efektem takich rozmyślań jest „Formidable Foes” Pack, zawierający dwie pary Air Jordan I Mid w kolorystykach LA Lakers i Boston Celtics, oraz ich wersje low. Zarówno wersje mid jak i low, będą dostępne w połowie sierpnia (brak dokładnej daty) w cenie $105 za parę

A tym tygodniu najwięcej uwagi zgarniają Super.Fly 2, ale nie należy zapominać o innych modelach sygnowanych nazwiskami gwiazd Brand Jordan. Chodzi oczywiście o CP3.VI „Blackout” i Melo M9 Black/Metallic Gold/Gym Red. Moim zdaniem całe czarne CP3.VI wyglądają bardzo dobrze, z kolei czerwono-złoto-czarne Melo M9 nie są najlepszą kolorystyka – dałbym im 3-. Obydwie pary będą dostępne w sierpniu (po raz kolejny nie wiadomo kiedy dokładnie – znany jest tylko miesiąc) w cenach $125 za CP3.VI i $140 za Melo M9


Jordan FLTCLB 90’s – czyli nietypowy „składak”. O ile FlightClub 80’s zapożyczał bardzo dużo od AJ IV, to FLTCLB 90’s ma własny oryginalny pomysł na design. Wreszcie mamy model, który nie jest złożony z elementów różnych butów Jordana, tylko ma on własny pomysł na cholewkę, a dodatkami są elementy butów MJ-a. Niby niewielka różnica, ale dla mnie jest ogromna – oznacza to, że w dziale retro Brand Jordan istnieje jeszcze inwencja twórcza. Buty te będą dostępne w połowie sierpnia w cenie $120.

Wszystkie daty i ceny podane zostały na amerykański rynek, nie wiadomo czy chociaż część tych butów będzie dostępna w Polsce.

źródło zdjęć, cen i dat wydania: sneakernews

Komentarze do wpisu: “Przegląd premier obuwia Brand Jordan na sierpień

  1. Njabardziej podobają mi się buty 7 i 8 czyli fioletowe i czarne Super.Fly 2

  2. Fire Red’y, popielate Superfly 2, bordowe i czarne Flight Club’y ’90 juz sa w krakowskim Foot Lockerze. Natomiast bardzo jestem ciekaw Green Glow AJ IV. Na fotosach przedstawiaja sie wybornie!

Comments are closed.