Billups nie chciał być rzucającym obrońcą w Clippers

Detroit_PistonsRozgrywający Detroit Pistons, Chauncey Billups przyznał, że nie jest zawiedziony odejściem z ekipy Los Angeles Clippers, gdyż nigdy nie chciał grać jako rzucający obrońca, nawet obok najlepszego playmakera ligi jakim jest Chris Paul.

– Z pewnością nie byłem zawiedziony. Nigdy nie chciałem grać jako rzucający obrońca. Nie przeniosłem się do Detroit, by mieć pewne miejsce na parkiecie, ale by móc grać jako rozgrywający. Nigdy nie widziałem siebie jako Shoting Guard – powiedział Billups.

Przez większą część zeszłego sezonu Billups zmagał się z kontuzją, ale gdy wrócił na parkiet średnio notował w każdym meczu 8,4 punktów.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

1 Odpowiedź

  1. Krzychair pisze:

    Billups lubi prowadzić grę, tak samo Chris Paul, odejście Billupsa było więc tylko kwestią czasu. Na pewno nie chciał być zmienninkiem Paula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *