Rockets dalej się wzmacniają, podpisali Camby’ego

rockets-logoJak podał Ian Begley z ESPN New York, będący wolnym agentem Marcus Camby zgodził się podpisać umowę z Houston Rockets.

Kontrakt 39-letniego podkoszowego ma obowiązywać tylko na rozgrywki 2013/2014 i będzie warty tyle ile wynosi ligowe minimum dla weteranów (1.4 mln $).

Camby będzie trzecim centrem w rotacji Kevina McHale. Pierwszym z miejsca stał się sprowadzony z Los Angeles Dwight Howard. Drugim – dotychczasowy gracz S5 – Omer Asik. Trzeba przyznać, że pod koszem Rockets wyglądają imponująco.

Marcus swoją karierę zaczynał w Toronto Raptors. Od tego czasu zwiedził pięć klubów, z czego najwięcej czasu spędził w Nuggets, Knicks i Trail Blazers. Reprezentował już barwy Houston Rockets na starcie sezonu 2011/2012. Rozegrał wtedy 19 spotkań (13 w podstawowym składzie) notując 7.1 ppg i 9.3 rpg.

Co ciekawe, wydawało się że kariera weterana zostanie spięta klamrą po tym jak znów trafił do Raptors w ramach wymiany z Knicks za Bargnaniego. Kanadyjczycy postanowili jednak wykupić jego kontrakt, a mimo zaawansowanego wieku i licznych problemów ze zdrowiem, Camby wciąż jest łakomym kąskiem za niecałe 1.5 mln $.

Komentarze do wpisu: “Rockets dalej się wzmacniają, podpisali Camby’ego

  1. Albo Asik jest na wylocie albo w ogóle nie rozumiem ich polityki…

    1. Harden i Howard bardzo naciskali na to, żeby go pozostawić i imho na ten sezon zostanie.

      Camby jest raczej polisą ubezpieczeniową i jeśli będzie grać to tylko ogony.

  2. Zastanawiam się czemu nie mogliby spróbować wariantu PF Howard C Asik. W końcu jakby nie patrzeć Howard zaczynał karierę jako PF i mówi się, że w latach 90′ grałby właśnie na 4. Poza tym Rockets mają na tej pozycji dużą dziurę (chociaż wierzę w Jonesa, to McHale już chyba nie tak bardzo).

Comments are closed.