LeBron James po czterech latach wyprzedził Bryant w rankingu popularności

kobe-bryant-and-lebron-jamesCztery lata, dwa tytuły mistrzowskie i dwa tytuły MVP – tyle potrzebował LeBron James by odzyskać pierwsze miejsce w amerykańskim rankingu popularności stacji ESPN. Skrzydłowy Heat zdetronizował tym samym Kobe Bryanta.

Telefonicznie przebadanych zostało 6221 losowo wybranych respondentów w wieku od 12 lat wzwyż. 12.9 % z nich wskazało jako swojego ulubionego koszykarza LeBrona Jamesa. Na drugim miejscu znalazł się wspomniany Bryant z 12.5%.

Między tą dwójką, a resztą stawki jest prawdziwa przepaść. Trzeci Kevin Durant zgromadził tylko 3.6% głosów, czwarty Derrick Rose2.8%, a piąty Dwyane Wade2.6%.

Co ciekawe, James nie odbudował jeszcze popularności do stopnia sprzed „The Decision”. Jego ostatni rok gry w Cleveland dał mu 15.6% poparcia.

Bryant natomiast był prawdziwym dominatorem tego zestawienia wygrywają je pięć z sześciu razy od sezonu 2006/2007.

Inną ciekawostką jest to, że James jest bardziej popularny od Bryanta w gronie ludzi młodszych (12-17 lat) i wśród Afro-amerykanów.

Komentarze do wpisu: “LeBron James po czterech latach wyprzedził Bryant w rankingu popularności

 1. Byłem w piątek na Orliku, spotkałem jakiś 14(?) latków rzucających do kosza. Mistrz wiedzy o NBA ubrany w koszulkę FC Barcelony powiedział, że go nie zagnę na NBA… – wierzyłem, że młode pokolenie w mojej miejscowości zaczyna wierzyć w basket (a koszulkę dostał na urodziny…) – taki ch*j… wymienił 6 drużyn („Ci drudzy z Los Angeles na biało, z tym dobrym murzynem” – tego nie zaliczam, bo może widział Kobe w alternatywnych strojach a nie CP3 w domowych).

  Następnie zapytałem, komu kibicuje – Heat i „drużyna Jordana – Byki – no okej, niech będzie, że wiedział o czym mówi”, a jego ulubieni zawodnicy to James (bo ma potencjał… gosh!) i Rose bo super gra (chyba na YouTube… albo oglądałem ostatni regular w pralce).

  Później zobaczyłem dwutakt z miejsca – bo moja mam uczy WF i tak można, a na końcu air ball … no i poszedłem oddać 300 celnych na drugi kosz – zażenowania na mojej twarzy nie zmazała nawet seria 9 trójek.

  Co to ma do tematu?
  Lubie James’a i jest teraz najlepszy… no ale to właśnie tacy ludzie głosują (ci 12+ latkowie), tacy jak ten spotkany przeze mnie „gimbus” – ah! Hejt na gimbaze… jak dawno tego nie było.

  1. Ty odpowiadasz o Polakach a głosują Amerykanie i tu jest ta różnica ;)

  2. A tak z ciekawości, to z jakiej miejscowości jesteś? Chciałbym po prostu wiedzieć, gdzie znajdują się tacy eksperci NBA, jak ten 14-latek.

  3. Naprawde sie dziwie ze jeszcze nikt sie nie skapnął że szanowny pan „ZuySukinkot ” to prowokacja albo totalny kretyn. Wystarczy poczytac inne jego wypociny na tej stronie

  4. @Sakram
   Po pierwsze nie jestem prowokacją. W niektórych artykułach piszę ironiczne wypowiedzi, to prawda, ale tylko z dwóch powodów: 1. Bo temat jest bezsensowny. ; 2. Bo mogę.

   Nie piszę po to aby prowokować/hejtować etc. – piszę to co w danym momencie myślę – nie każdemu musi się podobać, tak jak nie każdemu musi się podobać rządzenie Tuska – mi się podoba, bo od kiedy PO jest większością w sejmie ja zarabiam lepiej i mogę utrzymać się wraz z dziewczyną.

   No offence, just true.

  1. daje choćby dane statystyczne, np. kogo do jakiej kampanii reklamowej brać. może jakiś producent płatków śniadaniowych z targetem na 12+ po przeanalizowaniu statystyk, weźmie do reklamy LBJ a nie KB.

  2. Albo że do reklamy KFC i kurczaków dadzą LeBrona, a nie Bryant’a

 2. a ZuySukinkot ma mleczne zęby i myśli że jest fajny jak PAN KLEKS

 3. @ZuySukinkot – zawsze lepiej że sobie rzucał do kosza nawet z błędami niż grał w tym czasie na komputerze jak większość dzieciaków. Nie każdy jest ekspertem. Ja jak miałem 14 lat to znałem dużo graczy, oglądałem moje karty i biegałem z piłkami po domu. Wiadomo że system szkolenia na wfie w większości przypadków leży i płacze. IDE CHŁOPAKI ODDAĆ 40 CELNYCH TRÓJEK z RZĘDU :D Pozdrawiam.

Comments are closed.