Scola oficjalnie w Pacers

PacersJak pisał dla was wczoraj Dawid, Pacers byli blisko pozyskania Luisa Scoli. Dziś transfer stał się oficjalny, a do Suns zostaną wysłani Gerald Green, Miles Plumlee i chroniony (gdyby znalazł się w loterii) wybór w pierwszej rundzie Draftu.

Larry Bird solidnie przepracował off-season i wzmocnił ławkę rezerwowych podpisując m.in. C.J.’a Watsona, Chrisa Copelanda i Donalda Sloana. Pozbycie się dwóch graczy grzejących ławę na solidny back up na skrzydło też jest ruchem zdecydowanie na plus. Ale nie jest to też zły ruch dla Suns.

GM’owi Suns Ryanowi McDonoughowi zależało na Plumleem, który był jednym z najlepszych graczy w Las Vegas Summer League, notując średnie 10 punktów, 9.5 zbiórek i 3 bloków. Pamiętajmy, że to jednak jest Summer League, bo w NBA chłopak rozegrał jedyne 14 meczów.

Dla Geralda Greena Suns będą już 6 klubem w NBA. W poprzednim sezonie notował średnią 7 punktów i zagrał w 60 meczach. Green ma wpasować się w up tempo nowego trenera Jeffa Hornacka.

Scola jest bardzo zadowolony i podekscytowany możliwością gry w Indianie i walki o swój pierwszy tytuł. W poprzednim sezonie notował 12.8 punktu i 6.6 zbiórki na mecz. Argentyńczyk doda też wiele doświadczenia na ławkę Pacers.

Komentarze do wpisu: “Scola oficjalnie w Pacers

 1. świetny dla Suns,
  z oceną dla Pacers nie jest już tak łatwo- zobaczymy na ile bardzo dobry w ofensywie i słaby w defensywie Luis Scola będzie rzeczywistym wzmocnieniem Indiany.
  na tą chwilę oceniłbym go jednak pozytywnie również dla Pacers na solidne dostateczny plus nie wyżej, bo jednak oddali młodego gracza plus wybór w drafcie pewnie w okolicach 23 numeru

 2. Myślę, że dobry trade przede wszystkim dla Pacers. Zyskali doświadczenie na ławkę, która jest potrzebna w PO. Braki defensywne mogą być świetnie tuszowane przez system defensywny Pacers jak i przez Hibberta grającego obok niego czasami. Dla Pacers liczy się tu i teraz, mają już dość dobry zespół by walczyć o mistrzostwo. Po prostu nie mogą tylko wiecznie budować zespołu jak myślą poważnie o Mistrzostwie. Suns zyskali młodość kosztem zawodnika, który nie pasował do nich i sam męczył się w Phoenix tak więc trade na + dla obydwóch stron.

 3. dupa tam.
  dobry ruch suns, nie do konca dobry dla pacers mysle. plumlee bylby wulkanem z lawki w tym sezonie, swoje frycowe juz zebral, teraz nabral atletyzmu i mysle, ze to bedzie prawdziwy steal tego off-season, khuj tam z green’em bo jest multum lepszych obwodowych, jedyne co dla niego to plus ze bledsoe pewnie troche bedzie chcial pokazac nauki paul’a i alley-oop zobaczymy nie raz nie dwa w wykonaniu tej dwojeczki.

  plumlee to zawodnik,ktorego bardziej bedzie potrzebowala indiana w sezonie niz scola, zobaczycie!

Comments are closed.