Mavericks kompletują skład, zatrudnili Dalemberta

mavericksPo tym jak Dallas Mavericks nie potrafili sprowadzić ani Dwighta Howarda, ani Andrew Bynuma, postanowili zaoferować pozycję podstawowego środkowego Samuelowi Dalembertowi. Marc Stein z ESPN podał wczoraj, że między stronami doszło do porozumienia i kontrakt już wkrótce zostanie oficjalnie zatwierdzony.

It’s not signed, signed, but it’s agreed upon. He’ll bring shot-blocking and rebounding to the team. – Mark Cuban dla True Network o Dalembercie

Urodzony na Haiti środkowy ma nie być ostatnim wzmocnieniem Mavs na tej pozycji. Klub z Teksasu wciąż liczy się w wyścigu o podpis Grega Odena, który mając teraz obok siebie Dalemberta mógłby się liczyć z mniejszą presją i szansą na powolne odbudowanie kariery. Władze klubu już dwukrotnie spotkały się z pierwszym numerem draftu 2007 i mają ponoć w tej chwili największe szanse na jego angaż.

Co ciekawe, Mavericks próbowali pozyskać Dalemberta jeszcze w poprzednim sezonie oferując Bucks wymianę za Chrisa Kamana. Wszystko dlatego, że Rick Carlisle uważa (chyba słusznie), że dobrym partnerem dla Dirka Nowitzkiego jest defensywny i silny fizycznie center.

Innym istotnym wydarzeniem dla fanów Mavs jest to, że klub zdołał przekonać Bernarda Jamesa by ten zgodził się przesunąć datę z którą jego umowa staje się gwarantowana. Taki ruch gwarantuje obu stronom większą elastyczność – na wypadek sprowadzanie Odena i podpisania umowy z Harrisem – w składzie Dallas może dla Jamesa zabraknąć miejsca. Dodatkowo, 788 tys. $ z jego umowy może zostać jeszcze wykorzystane na wypadek pojawienia się jakiejś niespodziewanej okazji.

Komentarze do wpisu: “Mavericks kompletują skład, zatrudnili Dalemberta

  1. W związku z podpisaniem umowy Samuela z DALLAC …..

    Czuję oparafkowaną umowę GREGA Odena jako gracza HEAT
    Ciekawe gdzie rzeczywiście wyląduje GREG

  2. No to by bylo na tyle…zycze z calego serca Mavs dojscia do play-off, ale latwe to raczej nie bedzie, o mistrzostwie juz nie wspomne.

  3. Z wielkich zapowiedzi nic nie wyszło. Cuban stracił swoją magię i nie idzie ściąganie gwiazd.

  4. Szkoda mi Odena. Tez mialem kontuzjowane kolano, wiem co czuje/czul. W Dallas maja sklad solidny ale bez fajerwerkow, moze wejda do Playoffs.

Comments are closed.