Rockets podpisali debiutanta

houston-rockets-logoHouston Rockets podpisali trzyletni kontrakt z Isaiah Canaan’em – absolwentem uniwersytetu Murray State. Gracz ten został wybrany przez zespół z Teksasu z numerem 34 i oczywiście decyzja o parafowaniu umowy przez obie strony była raczej formalnością. Dziś już oficjalnie wiadomo, że Canaan będzie w przyszłym sezonie reprezentować barwy drużyny z H-Town.

 

W opinii obserwatorów koszykówki akademickiej NCAA Isaiah Canaan dysponuje bardzo dobrą szybkością, jest skuteczny zarówno na dystansie jak i półdystansie, a także dysponuje świetną kontrolą piłki w trakcie kozłowania, dzięki czemu łatwo zdobywa przestrzeń do rzutu. W ostatnim sezonie spędzonym na uczelni Murrey State zdobywał 21,8 pkt na mecz i notował 4,3 asysty.

Obecnie zawodnik ten narzeka na kontuzję kostki, ale lada dzień powróci do składu Rockets, którzy graja w turnieju Ligi Letniej w Orlando.

Gracz ten urodził się 2 maja 1991 roku w Biloxi w stanie Missisipi. W barwach Murrey State Racers spędził 4 lata. W latach 2012 i 2013 był wybierany najlepszym graczem Ohio Valley Conference przekraczając w każdym z tych dwóch sezonów granicę 2 000 punktów.

Występujący na pozycji rozgrywającego zawodnik będzie rywalizował w rotacji Rakiet o minuty gry z Jeremy Linem i Patrickiem Beverly. Co ciekawe każdy z nich jest graczem o bardzo podobnych parametrach. Wybór tego gracza może być kolejnym sygnałem, że Lin w Rockets już na długo miejsca nie zagrzeje…

Canaan w ekipie Rakiet będzie występował z numerem 1, a więc z tym samym, z którym grał Tracy McGrady.