Farmar wraca do Lakers

Wpisy Los Angeles Lakers śledzi najwięcej ludzi spośród wszystkich klubów NBAW Los Angeles próbują chyba ponownie zebrać większość ekipy, która w 2009 i 2010 roku zdobyła mistrzostwo NBA. Mówi się, że do zespołu ma dołączyć Lamar Odom, a teraz umowę z Jeziorowcami podpisze Jordan Farmar. Kto następny? Derek Fisher?

Jak podał Dave McMenamin z ESPNLosAngeles.com 27-latek zgodził się dołączyć do zespołu, który wybrał go z 26 numerem w drafcie w 2006 roku. Kontrakt będzie obowiązywał rok i będzie to minimalna umowa.

Farmar ma jednak ważny kontrakt z tureckim zespołem Anadolu Efes i Lakers pracują nad jego wykupieniem, z tym że wg przepisów NBA mogą przeznaczyć na to maksimum 0,5 mln dolarów. Ta kwota nie będzie wliczana do salary cap.

Jordan zdobył z zespołem z Miasta Aniołów dwukrotnie mistrzostwo NBA w 2009 i 2010 roku. Później przeniósł się jednak do ówczesnych New Jersey Nets, gdzie był back upem najpierw dla Devina Harrisa, a następnie Derona Williamsa. 27-latek był następnie częścią wymiany na mocy której do Nets trafił Joe Johnson, a Farmar trafił do Atlany Hawks. Ci jednak od razu go zwolinili, a ten znalazł zatrudnienie w Turcji, gdzie podpisał trzyletni kontrakt.

W ostatnich rozgrywkach w NBA, w sezonie 2011/12 Farmar zagrał w 39 spotkaniach, w tym w 5 jako starter i zdobywał bardzo przyzwoite 10,4 punktów na 46,7 proc. skuteczności, w tym bardzo dobre 44 proc. za trzy, do tego rozdawał 3,3 asyst i zbierał 1,6 piłek.

Komentarze do wpisu: “Farmar wraca do Lakers

  1. Jeszcze by musieli Phila ściągnąć… Bynum też jest FA.. hehehhe

  2. Mają rozmach skurwysyny.
    Kuptchak szykuje drużynę na mistrza

  3. Dobra informacja. Farmer swoją młodością i atletyzmem sporo wniesie jako backup dla Nasha. Cóż może uda się kogoś ściągnąć za Blake’a na pozycję 3, podpisać K-Marta za minimum i zostanie już tylko problem z Trenerem ;P

  4. Mitch robi co może, żeby w następnym sezonie nie było największej kompromitacji w historii lakers. Nastepny może być odom albo gdzieś słyszałem – vujacic.

    1. Maćku Shaq jest wolny i pewnie za minimum też zagra :-)

Comments are closed.