Nuggets, Jazz i Warriors dopinają warunki wymiany

Golden State Warriors prowadzą zaawansowane rozmowy z Utah Jazz i Denver Nuggets w sprawie trójstronnej wymiany (sign and trade), w skład której weszliby dwaj gracze – Andre Iguodala i Randy Foye. Fanów Wojowników uspakajmy, gdyż nie chodzi o dalsze przekazanie Iggy’ego, a raczej o dopięcie kilku szczegółów pierwotnej transakcji, która dała im wszechstronnego swingmana.

Na mocy trójstronnej umowy Iguodala podpisałby najpierw kontrakt z Denver Nuggets (na 4 lata za 48 mln USD), a następnie zostałby on przekazany do Oakland. Ten ruch pozwoliłby Samorodkom na 12 mln ’trade exception’ na którego wykorzystanie mieliby okrągły rok kalendarzowy.

Z drugiej strony Utah Jazz użyłoby opcji ’sign and trade’ podpisując trzyletni kontrakt z weteranem Randy Foye’em (który w ich szeregach trafił najwięcej trójek w historii podczas pojedynczego sezonu) a następnie przekazaliby go do Denver. Za następne trzy lata gry w Kolorado ex gracz Clippers i Wolves zainkasowałby sumę 9 mln USD i rywalizowałby o minuty na parkiecie z Evanem Fournierem (Nuggets szukają też możliwości oddania Andre Millera, po transferach Kosty Koufosa – zasilił Grizzlies i JJ Hicksona – przybył z Porland) . Foye w ostatnim roku gry w Salt Lake City notował przeciętną 11,5 pkt w meczu.

Wymiana ta da drugorundowy wybór w drafcie – od Warriors – Jazzmenom – oraz zapewni Golden State miejsce w salary cap przy angażu wybranego w drafcie Nemanji Nedovića.

Komentarze do wpisu: “Nuggets, Jazz i Warriors dopinają warunki wymiany

  1. trzeba by kogoś sprowadzić na ławke warriors, najlepiej wielkiego byka apsika albo marcina, a za jacka millera

Comments are closed.