Omer Asik jest niezawodowolny ze sprowadzenia Howarda

rockets-logo27-letni Turek, który w poprzednim sezonie (zasłużenie) otrzymał szansę na bycie podstawowym środkowym klubu NBA, zaczął według źródeł stacji ESPN wyrażać niezadowolenie ze sprowadzenia do klubu Dwighta Howarda.

Asik nie ma ponoć zamiaru być jedynie zmiennikiem DH. Nie widzi również możliwości by obaj grali jednocześnie na parkiecie. W tej sytuacji w grę może wchodzić nawet zażądanie wymiany.

Osobiście wydaje mi się, że Omer nie powinien mieć problemów ze znalezieniem chętnych na swoje usługi. Jest jednym z najlepszych podkoszowych obrońców lidze. Fantastycznie blokuje i potrafi się odnaleźć pod obiema obręczami. In minus są zdecydowanie jego ograniczone umiejętności gry w ataku, ale jeżeli znajdzie się obok uniwersalnej czwórki to może być niesamowicie wartościowy.

Pisząc to, do głowy od razu przychodzi… były klub Howarda czyli Los Angeles Lakers. Problem w tym, że budżet Lakers jest tak skonstruowany że praktycznie nie mają szans na złożenie dobrej oferty wymiany. Szkoda, bo Gasol z pewnością byłby z tego powodu bardzo zadowolony, a i Bryant miałby w końcu gracza, który parafrazując znany mem „nie dostanie podania, tylko się zamknie i powalczy o zbiórkę”.

Widziałbym również Asika w Dallas lub Bostonie – organizacjach, które z powodzeniem funkcjonowały z defensywnie nastawionym środkowym. Oba kluby są w fazie przebudowy, więc może ich właściciele by się skusili (chyba prędzej zaatakowałby Cuban niż dość skąpy Ainge).

Ostatnią moją propozycją są Pelicans, którzy przebudowali obwód, ale oddali swojego centra – Robina Lopeza. Wydaje mi się, że Anthony Davis nie jest jeszcze gotowy by być pełnoetatową piątką, a przy Asiku miałby zdecydowanie więcej swobody.

Komentarze do wpisu: “Omer Asik jest niezawodowolny ze sprowadzenia Howarda

 1. Również widziałbym Asika w Dallas. Jego umiejętności defensywne zrównoważyłyby braki w tym elemencie pozostałych zawodników – Calderona, Harrisa czy Nowitzkiego.

 2. najbardziej pasowalby do Blazers. Tam jest LMA , a wiec Pf , z ktorym moglby siwtnie wspolpracowac. Lopez+ Matthews za Asika?

 3. Dodałbym Sixers wśród chętnych, choćby ze względu na Hinkie’go

  choć jakby oddali za niego Tadka to Sixers bylibt chyba faworytami #1 w tankowaniu po Wigginsa ^

  1. Mam niesamowicie silne przeczucie, że właśnie o to im chodzi. Tym bardziej, że dość umiejętnie omijają rynek wolnych agentów.

 4. Zdecydowanie w Blazers by się mógł sprawdzić, Aldridge mógłby dostać soldne wsparcie.

 5. A ja pomyslalem o OKC…
  wymiana za Perka, ktory bylby zmiennikiem Howarda

  1. Tylko po co Houston back up na centrze za 9mln za sezon? Do tego mocno drewniany i zardzewiały back up.
   To już lepiej zostawić za zbliżone pieniądze Asika.

  2. Houston nie są samobójcami, aby oddawać Asika do OCT, nie ma mowy,
   chyba że za Ibake, a na to nie pójdzie OCT

  3. Perkins gra piach, a zarabia tyle ile Asik, a nawet trochę więcej, Perkinsa wartość w tej chwili to maks 3-4 mln i to jeszcze pamiętając dobre czasy z Bostonu, a nie ostatnie play off

 6. w Houston nikt nawet przez sekundę nie pomyśli o tym, aby zostawiać asika u siebie. A Turka to pewnie z pół ligi będzie chciało i Rockets mogą sporo na tym zyskać

 7. boston idzie na przebudowę oraz ma młodych gracz na C z draftu więc ASik jest dla nich za dobry i zajmowałby minuty
  Blazers mają R. Lopeza, a w Houston on byłby raczej nie potrzebny, poza tym kogo poważnego mogliby oddać w wymianie, oprócz numerów draft, LAL podobnie, z tym że oni nie udrźwignęliby też tego kontraktu, oraz mają trenera który jak wiemy nie preferuje gry przez dwwóch wysokich typu Gasol-Asik
  Pelicans mogą oddać R. Andersona i to jest ciekawa opcja, która wzmacnia oba kluby i robi z NOP zespół na play off na zachodzie

Comments are closed.