Nuggets chcą pozyskać Ellisa?

denver_nuggets-9816Według Shamsa Charania z RealGM Denver są bardzo poważnym kandydatem w wyścigu po rzucającego obrońcę Montę Ellisa, który zrezygnował z ostatniego roku w swoim poprzednim kontrakcie i stał się tego lata niezastrzeżonym wolnym agentem.

Ellis po tym jak odmówił przedłużenia umowy z Bucks, a ci podpisali kontrakt z O.J. Mayo na pewno nie wróci do Milwakuee na następny sezon. 28-latek nie może jednak narzekać na brak zainteresowania i na rynku jest jeszcze kilka zespołów chętnych podpisania z nim nowej umowy.

Wśród potencjalnych kandydatów na nowy klub dla Monty wymienia się przede wszystkim Dallas Mavericks i Atlantę Hawks, niemniej przebojowego obrońcę łączono także z Chicago Bulls i New York Knicks. Ostatnio jako najpoważniejszego kandydata wymienia się Denver Nuggets, którzy stracili Andre Iguodale na rzecz Golden State Warriors i mają dziurę na pozycji nr 2.

Co prawda w Denver mogą obok Ty’a Lawsona grać Andre Miller lub Evan Fournier, jednak Nuggets potrzebują kogoś, kto wskoczyłby na miejsce AI9 do pierwszej piątki. Nie wydaje mi się jednak by próba pozyskania Ellsa była dobrym wyjściem dla Samorodków. Tam potrzeba kogoś, kto byłby w stanie wynieść ich na wyższy poziom i sprawi, że staną się contenderem pełną gębą. Monta nie jest takim zawodnikiem.

28-latek w zeszłym sezonie w barwach Bucks rzucał średnio 19,2 punktów na 41,6 proc. skuteczności z gry, rozdawał 6 asyst, zbierał 3,9 piłek i notował 2,1 przechwytu w 37,5 minut na parkiecie.

Komentarze do wpisu: “Nuggets chcą pozyskać Ellisa?

    1. Tak, na ławkę. Jeśli Ellis pójdzie do Nuggets, to z pewnością stanie się jednym z najlepiej opłacanych zawodników, a ty chcesz go posadzić na ławie. Inteligentne.

  1. Słusznie, że jak coś Ellisa na ławkę. Najlepiej wcale go nie kupować. Ale w pierwszej 5 moim zdaniem by nie pasował.

  2. Szczerze mówiąc nie wiem czy Ellis wynegocjuje gdziekolwiek więcej niż proponowali mu w Milwaukee. Przecież tam była propozycja 36 mln za 3 sezony jeszcze w końcówce sezonu. Wydawanie za takiego gracza 13-14 mln za sezon wydaje mi się abstrakcją. Wydaje mi się, że być może Ellis bardziej szuka klubu, w którym wreszcie będzie miał perspektywę gry w play-off, bo Bucks tego nie gwarantują (Nuggets bez Karla akurat też).

Comments are closed.