Carroll Jastrzębiem w przyszłym sezonie

Atlanta-Hawks-LogoHawks oprócz tego, że pozyskali dziś Millsapa uzgodnili także warunki dwuletniego kontraktu ze skrzydłowym DeMarre Carrollem, który w ubiegłym sezonie podobnie jak Paul występował w Utah Jazz.

Dla Carolla Hawks będą już piątym zespołem w jego 4-letniej karierze. Został wybrany z 27 nr w drafcie w 2009 roku przez Memphis Grizzlies, a następnie reprezentował barwy Houston Rockets, Denver Nuggets i Utah Jazz. Teraz przeniesie swoje talenty do Atlanty i w ciągu dwóch lat zarobi 5 mln dolarów. 

To właśnie w drużynie z Salt Lake City rozegrał do tej pory najlepszy sezon w czasie swojej przygody w NBA. W ubiegłych rozgrywkach wystąpił w 66 spotkaniach, z czego w 12 jako starter, rzucał średnio 6 punktów na 46 proc. skuteczności z gry i zbierał 2,8 piłek w 16,8 minut jakie spędzał na parkiecie.

Carroll nie jest zbyt dobrym graczem po atakowanej stronie parkietu, ale jego prawdziwa wartość tkwi w defensywie, która jest jego najmocniejszą stroną.

27-latek był jednym z ulubieńców publiczności w Utah i powinien pełnić w Hawks podobną rolą co w Jazz, czyli dawać efektywne minut z ławki, a być może w kilku spotkaniach wybiec na parkiet w pierwszej piątce.