Jefferson w Bobcats!

Będzie amnestia dla Tyrusa Thomasa!

Jak dowiedział się Marc Stein z ESPN, Al Jefferson dołączy do Bobcats. Dostanie on 41mln $ za 3 lata gry, a ostatni rok gry jest opcją gracza. Jefferson zarobi więcej od min. Joakima Noah czy Ala Horforda, którzy są, powiedzmy szczerze, lepszymi centrami od niego.

Jefferson w poprzednim sezonie 17.8 punktu i 9.2 zbiórki w barwach Utah Jazz, grając średnio 33.1 minuty. To bardzo dobre osiągi. Bobcats zrobili dobry interes, w końcu mają wokół kogo budować drużynę. Widać też, że nie mają zamiaru czekać kolejnego sezonu na przebudowę i Draft 2014. Pytanie tylko, po co im w takim razie Cody Zeller?

Aktualizacja. Jak podaje Zach Lowe, podpisanie Jeffersona ma być pretekstem do poddania amnestii kontraktu Tyrusa Thomasa.

Zanim dojdzie do oficjalnego przedstawienia nowego gracza Bobcats i podpisania umowy, Rysie użyją amnestii na Tyrusie Thomasie, który za 2 następne lata miałby zarobić 18 mln USD. Tym samym zwolnią oni nieco miejsca w salary cap.

Komentarze do wpisu: “Jefferson w Bobcats!

 1. Sorry, że piszę, też nie lubię jak mnie poprawiają. Ale to trochę uderza.

  Skrót od między innymi to m.in. i jak odmieniasz imię Joakim to Al też by się przydało.

 2. no bez jaj ze big al jest slabszy od horforda czy od noaha, horford to sie klania a noah to jest lepszy w obronie ale al duzo lepszy od niego w ataku i generalnie sa conajwyzej na tym samym poziomie

  1. Słabszy czy nie, zasługuje na taką kasę m.in. dlatego że będzie grał w Bobcats.

 3. Albo Jordan kompletnie stracił głowę albo mają już dość bycia na samym dnie ligi i po podpisaniu Jeffersona dojdzie do transferu Cody Zaller za jakiegoś młodego strzelca na obwód lub skrzydłowego do pary z Jeffersonem a Biyombo będzie dobrym rezerwowym na C.

  1. Skoro taki Splitter dostaje 9mln na sezon, to czemu dobry, ofensywny center, kręcący 18/9 nie miałby dostać prawie 14?

  2. w sumie tak, mało oglądałem utah sorry, pomyslałem ze 208 cm to za mało na centra ale skoro jest tak dobry

 4. Dla Bobcats to dobry deal. Mają fajny frontcourt z Cody’m na 4 i Al’em na 5, zwłaszcza w ataku będą groźni, a z Zellera będzie większy pożytek dzięki temu, że Jefferson będzie skupiał na sobie uwagę.

  A Zeller i tak w tym momencie kariery nie nadaje się na grę na piątce.

  1. A mnie trochę dziwi ten ruch. Bobki podobno mają sie odbudowywać przez draft, a Al nie pomoże im w tankowaniu po wysoki pick w podobno najlepszym od lat drafcie. Ponadto będzie się gryzł z Zellerem i Biyombo, który ma potencjał na bycie drugim Ibaką. Obawiam się, że mogą się znaleźć gdzieś na miejscu 10-12 na wschodziw, czyli w najgorszym możliwym miejscu, bo nie dość, że bez play-offów to bez picku z top 4-5

 5. Nie no panowie Ofensywnie to nie licząc Bynuma najlepszy Center w lidze, dobry technicznie, szybki na nogach, ogólnie moim zdaniem TOP 3 centrów w lidze, weźmy pod uwagę jak dużo akcji musi sam sobie kreować, nie jest to typ Chandlera który stuka na 65% z alley’a i wsadów na pusty kosz, większość akcji gra tyłem lub przodem do kosza i mimo tego gra na przyzwoitej skutecnzości. Do tego notuje praktycznie staty na poziomie DD.

 6. po co im on, zamiast tankować na draft 2014; tak będą mieli kilka zwycięstw więcej, a i tak będą poza play off

 7. Z Zellerem na 4 to on raczej nie pogra bo żaden z nich nie broni.

Comments are closed.