J.R. Smith z czteroletnią umową

NY_Knicks_logoJ.R. Smith zostaje w Nowym Jorku! Najlepszy rezerwowy ostatniego sezonu podpisał 4-letni kontrakt o wartości 24mln $. Smith chciał zostać w Knicks, a klub chciał go zatrzymać mimo ograniczonych funduszy. Jak widzimy, obu stronom udało się dojść do porozumienia.

Smith jest po najlepszym sezonie w karierze. Zdobywał 18.1 punktów (skuteczność 42%), 5.3 zbiórek i 2.7 asysty w 33.5 minuty gry. Jego osiągi w play-offach drastycznie spadły, do 14 punktów i skuteczności 33%. Ale mimo tego Knicks podjęli ryzyko i zaproponowali Smithowi wieloletni kontrakt, po tym jak ten zrezygnował z opcji gracza, wartej 2.9mln $. Teraz widzimy, że był to jedynie zabieg, który miał zwiększyć jego zarobki.

Dobry deal dla Knicks? Dla mnie tak, nie płacą wcale dużo, a Smith był wart większych pieniędzy. J.R. mógł przenieść się gdzieś, gdzie byłby pierwszą opcją, ale zdecydował się zostać w Nowym Jorku. Tutaj też będzie mógł się rozwijać i powalczy o wyższe cele, niż z przeciętną drużyną.

Komentarze do wpisu: “J.R. Smith z czteroletnią umową

  1. Korver za podobne pieniądze został w Atlancie, a powiedzmy sobie szczerze – jest zawodnikiem dużo bardziej wszechstronnym. Jedyne co ich łączy, tfu, dwie rzeczy, które ich łączą, to miłość do trójek i nienajlepsze występy w PO ;) Reszta dzieli…

    1. Dobre sobie. Korver jest tak wszechstronny, że umie rzucać za 3 i nic więcej. Prawdziwy all-around player.

  2. Korver bardziej wszechstronny od JR’a? dziwne bo JR ma wszystkie statystyki wyższe od Korvera, przy prawie takim samym czasie gry (29 do 31 min)…

Comments are closed.