Blatche zostaje w Nets, Maynor zmnienia otoczenie

Wizards_Logo_AltC_1Brooklyn NetsMinionej nocy dwóch kolejnych zawodników oficjalnie zaakceptowało umowy na kolejne lata swej kariery. Pierwszym z nich jest Andray Blatche, który postanowił pozostać w Nowym Jorku. Natomiast Erick Maynor będzie zmiennikiem Johna Walla w ekipie ze stolicy Stanów Zjednoczonych.

Umowa Maynora będzie obowiązywała przez dwa najbliższe lata (drugi sezon to opcja zawodnika) i jest ona wyceniona na kwotę dwóch milionów dolarów. Do tej pory gracz ten stanowił zaplecze dla Russela Westbrooka w Thunder czy też Damiana Lillarda  w Portland. Drużyna Wizards będzie zatem jego trzecim zespołem w NBA. Filigranowy rozgrywający rzuca jak na razie średnio 4,5 pkt na mecz i notuje 3 asysty na każde spotkanie.

Z kolei Andrey Blatche podpisał roczną umowę z Brooklyn Nets opiewającą na 1,4 mln USD. Zawodnik wykorzystał fakt, że w zeszłym sezonie jego poprzedni klub (Wizards) użyli na nim prawa do amnestii i tym samym różnica pomiędzy jego obecnymi zarobkami, a poprzednim kontraktem będzie płacona mu właśnie z kieszeni stołecznej drużyny. Tym samym zyska na tym budżet Nets, którzy będą mogli zakontraktować innego gracza na poziomie mini-mid level. W innej sytuacji trudnoby było spodziewać się, że Blatche zaakceptowałby podobne warunki.

 

Komentarze do wpisu: “Blatche zostaje w Nets, Maynor zmnienia otoczenie

  1. 1.4 mln za Blatche to mega steal.
    Kevin Garnett/Reggie Evans/Mirza Teletovic
    Brook Lopez/Andray Blatche/Mason Plumlee
    Wygląda solidnie.

  2. ściągnięcie Teletovića to była pomyłka, tylko blokują gracza.

Comments are closed.