McMillan zastąpi Shawa w Indianie

Długo na swoją nową pracę czekał ex trener Seattle Supersonics i Portland Trailblazers – Nate McMillan. Jak donoszą źródła związane z Indianą Pacers, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie – były asystent Mike Krzyzewskiego przy pracy z kadrą amerykańską – zaakceptował warunki umowy i zostanie najbliższym pomocnikiem Franka Vogela.

McMillan miał przerwę od marca 2012, kiedy to stracił posadę pierwszego szkoleniowca Blazers a jego miejsce zajął Kaleb Canales. Mr. Sonic następnie próbował szukać posady wśród kilku klubów NBA. Podczas off-season 2012 wydawało się nawet, że był blisko posady wśród Bobcats..

Podobna sytucja miała miejsce tej wiosny, kiedy Nate McMillan ubiegał się o posadę trenera w kilku klubach NBA jak Bucks, Hawks oraz Pistons. Niestety z marnym skutkiem, przegrywając każdy z wyścigów o stołek. Dziś okazuje się, że musiał on czekać do momentu zatrudnienia Briana Shawa w Denver, by dostać tylko posadę asystenta w Indianie Pacers.

McMillan parafuje umowę na 2 lata i będzie starał się z jak najlepszej strony wspomagać Franka Vogela. Ponadto będzie on miał klazulę w kontrakcie, że w razie pojawienia konkrentej propozycji ze strony innego klubu (i dla head coacha), będzie on mógł odejść. Może do upragnionych Sonics ? ;-)