Rajon Rondo może wylądować w Mavericks

200px-Dallas_Mavericks_logo.svg

Jak mówią ostatnie doniesienia z za oceanu, rozgrywający Celtics, może już niebawem przeprowadzić się do Dallas w stanie Texas. Mavericsk mają zaoferować za niego swoją gwiazdę – Nowitzkiego.

Jedyny problem jest taki, że jeśli Dallas pozyskają Rajona Rondo, może im nie starczyć miejsca dla Howarda, o którego się starają. Dwight oczywiście mógłby być zadowolony wizją gry w jednym zespole z takim rozgrywającym jakim jest RR.

Jeśli Celtics wytransferowaliby Rajona, musieliby tez oddać do Dallas kilka innych kontraktów. Gerald Wallace, Brandon Bass i Courntey Lee mogą być potrzebni, aby jakikolwiek deal mógł powstać.

Marc Stein z ESPN napisał na twitterze:

 

W Bostonie zaczynają bardzo dużą przebudowę. Najpierw oddali Garnetta i Pierce’a do Nets, a teraz są jeszcze prowadzą rozmowy nad Rondo. Nie widzę tej drużyny w playoffs przez co najmniej kilka następnych lat. Dopiero później może wyjść im to na dobre, zresztą zawsze jest tak jeśli wchodzi się w „rebuilding mode”.

Poza planami wymiany RR za Nowitzkiego, C’s chcą też otrzymać rozgrywającego Shane’a Larkina, który został wybrany przez Dallas z 18 numerem w tegorocznym drafcie. Podsumowując, nie jestem przekonany co do propozycji wymiany Rondo, ale nie można tego od razu odrzucić. W NBA nigdy nie wiadomo do czego dojdzie. Zaczął się okres niespodziewanych i wielkich wymian. Będzie się działo.

Komentarze do wpisu: “Rajon Rondo może wylądować w Mavericks

  1. Dla mnie trade z cyklu „unreal”. Ze względu na Dirka. Cuban wielokrotnie mówił, że chce stworzyć Dirkowi skład na kolejne mistrzostwo tuż przed końcem kariery, ale kto wie…

    1. jesteś pewien, że Boston miał amnestię na Brendanie? Boston?

    2. Nie wiem czemu myślałem o Mavs pisząc odpowiedz. Celtowie rzeczywiście nie skorzystali z amnestii. Mogą ją wykorzystać na RR i AB.

  2. prędzej Gortat zostanie MVP niż Mavs wytransferują Dirka.

  3. news jest niczym science fiction Dirk jest nietykalny i koniec kropka.

  4. No nie wiem czy taki unreal.Nikt się nie spodziewał transakcji z Holidayem i Piercem a tu bach. Draft tez był dość szalony więc chyba szykuje się szalone lato transferów w off season i różne dziwy jeszcze możemy zobaczyć.

  5. Dla mnie Ainge już się za bardzo rozbrykał. Wymienił już pół składu Celtics ok, ale akurat Rondo jest to gracz od którego można zacząć budować silną drużynę. Nowitzki z punktu widzenia zielonych to bardzo duży kontrakt ale schodzący po najbliższym sezonie (jedyny pozytyw). Dirk, z calym szacunkiem dla niego, jest już troche za stary żeby teraz zaczynać budowę ekipy od niego.

Comments are closed.