Colangelo zrezygnował, Raptors to teraz całkowicie zespół Ujiri’ego

05Raptors1Krótko trwał eksperyment Toronto Raptors, w którym klubem miały rządzić dwie osoby. Po tym jak angaż otrzymał Masai Ujiri (poprzednio Nuggets) z roli dyrektora zrezygnował Brian Colangelo.

Pierwotny plan klubu z Kanady zakładał, że Ujiri zajmie się częścią sportową organizacji zespołu, a Colangelo całą resztą. Jak widać jednak, 48-latkowi ciężko było się pogodzić z utratą wpływów.

Colangelo zostanie teraz przesunięty do roli konsultanta. Co ciekawe, Ujiri był wcześniej jego asystentem (2008-2010).

Raptors postanowili dokonać zmian w zarządzie po tym jak wiele ich decyzji powodowało zdziwienie na twarzach bardziej doświadczonych kibiców.

Pozwolę sobie wymienić tylko kilka z nich:

 • sprowadzenie do klubu Rudy’ego Gay’a (w 2013/2014 zarobi 17,8 mln $, a rok później 19,3 mln $)
 • przepłacenie Andrei Bargnaniego (10,7 mln $ w 13/14 i 11,5 mln $ w 14/15 – z ETO)
 • 23,5 mln $ zablokowane na sezon 2013/2014 między czwórką graczy – Johnson, Fields, Lowry i Kleiza

Ujiri zastaje w klubowym budżecie prawdziwą stajnię Augiasza. Jak jednak pokazał, potrafi bardzo dobrze oceniać talenty i myślę, że wkrótce usłyszymy o jego pierwszych ruchach transferowych. Kto wie, może pozwolą one w niedługiej perspektywie Raptors na skok w ligowej hierarchii.

Komentarze do wpisu: “Colangelo zrezygnował, Raptors to teraz całkowicie zespół Ujiri’ego

 1. Priorytety:
  1. Przehandlowanie Bargnaniego- konieczny wartościowy PF, który potrafi bronić (można handlować do spóły z Fieldsem).
  2. Transfer Fieldsa, Kleizy, ew. Amira Johnsona i/lub Derozana (ale tylko za wartościowych graczy)- O ile z Fieldsem powinni sobie poradzić, tak z Kleizą nie sądzę- ich trzeba by było oddać za cap space tak naprawdę.
  3.Sprowadzenie dobrego centra i zmiennika na PG- wiem, że mają Valanciunasa, ale jemu potrzeba jeszcze ze 2-3 lat na ogranie, a Lowry potrzebuje lepszego zmiennika

  1. Co do punktu pierwszego to zgoda. Co do drugiego punktu…handlować Amirem ? Moim zdaniem idealny zawodnik na ławkę na 15-20 minut w meczu. Co do trzeciego… powinni raczej poszukać solidnego gracza który mógłby z ławki zastąpić Valanciunasa nawet na więcej minut ( póki ten nie ograniczy fauli bo miał z tym trochę problemy w tym sezonie )bo Gray raczej do solidnych nie należy…. No i na PG wszystko zależy od tego czy Calderon będzie chciał wrócić do Toronto… Gdyby wrócił to Lowry na ławkę ( chociaż też by trochę minut grał, to pewne ) a wtedy Telfair do odstrzału i może za grosze Lucasa zostawić który też się z całkiem dobrej strony pokazał w tym sezonie.

Comments are closed.