Celtics i Nets wymienili graczy

Nie udało się dopiąć transferu z Bostonu do L.A. to być może uda się przeniesieść na Brooklyn (zwłaszcza, że Clippers i Celtics po transferze do Los Angeles Doca Riversa mają zakaz handlowania z Kalifornijczykami)? Jak donosi Adrian Wojnarowski z Yahoo!Sports Boston Celtics i Brooklyn Nets prowadzą zaawansowane rozmowy na temat wymiany swoich wysoko opłacanych graczy. Wg doniesień z obu klubów Celtowie oraz Siatki chcą włączyć w wymianę osoby Kevina Garnetta, Paula Pierce’a , Krisa Humphriesa oraz Geralda Wallace’a. Niewykluczone, że w cały deal włączony zostanie Jason Terry lub Courtney Lee oraz kolejne wybory w drafcie.

Gdyby oba kluby osiągnęły porozumienie to mielibyśmy prawdziwą konstelację gwiazd na obrzeżach Nowego Jorku z Deronem Williamsem, Joe Johnsonem, Paulem Piercem, Kevinem Garnettem i Brookiem Lopezem. Jason Kidd miałby do posprzątania całkiem bogatą szatnię. Natomiast Celtics w zamian otrzymaliby trzy przyszłe, pierwszorundowe wybory w drafcie oraz osoby niechcianych na Brooklynie – Wallace’a i Humphriesa oraz Tornike Shengelię. /news zaktualizowany o 8:00/

Jak myślicie czy jeśli cały układ zostałby zatwierdzony przez obie strony to Nets mieliby realne szanse na zagrożenie na Wschodzie Mistrzom – NBA Miami Heat? Z kolei co o całej wymianie myślą fani Zielonych, którzy praktycznie straciliby główny trzon drużyny.

23:00

Wg ostatnich doniesień Wojnarowskiego, Nets wysłaliby do Celtics Reggiego Evansa i Keitha Boogansa (sign&trade) a zamian przyjęliby Jasona Terry (Courtney Lee zostałby w Bostonie). Oczywiście nadal osobami wchodzącymi w wymianę są Garnett-Pierce i Humphries-Wallace.

8:00

Wymiana z udziałem Garnetta, Pierce’a, Terry’ego została zaakceptowana przez Nets. Celtics otrzymują Evansa, Bogansa, Wallace’a, Humphriesa oraz Shengelię i trzy wybory pierwszorundowe w kolejnych naborach do NBA.

20:00

Zamiast Reggiego Evansa i Tornike Shengeli, Celtics otrzymali MarShona Brooksa oraz Krisa Josepha.

Ostatecznie wygląda to teraz tak:

Nets – Garnett, Pierce, Terry

Celtics – Bogans, Brooks, Humphries, Joseph, Wallace (+ trzy pierwszorundowe picki w draftach 2014/16/18).

Komentarze do wpisu: “Celtics i Nets wymienili graczy

 1. To by był zupełnie nieprzyszłościowy zespół. Pierce już teraz jedzie na oparach, Garnett też długo nie pociągnie. KG za Humphriesa to by był świetny ruch, ale po ci im Pierce za G-Forca? Zamieni stryjek energetycznego wariata na starego pryka.

  1. Bitch please:) G-force wcale nie jest młodzieniaszkiem,a w momencie takiej wymiany Netsi po słabym poczatku sezonu, po zgraniu się byliby zdolni walczyć nawet o mistrzostwo.Startowa piątka :Deron Williams, Joe Johnson, Paulem Pierce, Kevinem Garnettem i Brookiem Lopezem. Chłopieee:)

  2. Nash-Bryant-Howard-Gasol-MWP Chłopieee też mieli wymiatać ligę, a jak się skończyło, wszyscy wiemy :)

 2. Jestem sceptyczny, powtórka historii z LAL w moim odczuciu, podobny sposób zbudowania zespołu.

 3. nie jestem fanem Bostonu ale sprzedawać Pierca to padaka – powinni się z nim dogadać na obniżenie kontraktu czy coś i gościu powinien zostać do zakończenia kariery i pomagać w szkoleniu młodych. Tak to jest, biznes ważniejszy od honoru, sentymentów i historii. Szkoda tylko że to nie działa w drugą stronę, jak zawodnik chce odejść np. Cleveland i Bron – wtedy nazywają cię zdrajcą – jak się pozbywają zawodnika to się cieszą że przychodzą nowe miotły do zamiatania – paranoja.

 4. Wg trade machine Terry moze przejsc bez dodawania Evansa i Boogansa

 5. Idiotyczna wymiana dla Celtów. Zamiast spróbować wyciągnąć kogoś młodego biorą GForce’a i Krisa. Ale cóż, wielkie kontrakty emerytów (w przenośni), to i nie ma jak na młodych wymienić:) Pal licho te drafty, bo to pewnie jakieś 20ste numery.
  Generalnie jestem przeciwny wymienianiu Pierce- to jednak legenda Bostonu.

  WOY
  Nie wiesz, czy jakieś ciekawe plany ma na dziś NYK ?
  Czy nie próbują handlować Amar’e ?

 6. XXXX go wie

  ——

  TRANSewelka czy BIBOR uspokuj się PALANCIE (znajdź jakąś stronkę dla siebie, na poziomie rynsztoka)

 7. Ruchy transferowe Celtics tłumaczę sobie jedynie tym, że kombinują coś kilka sezonów do przodu. Bo w przyszłym do playoffs nie wejdą.

 8. a nets chyba licza ze za sezon dwa beda mieli duzo salary. beznadziejne ruchy obu klubow.

 9. KG I PP Dlaczego ich wymienili do Brooklin Nets. Przecież Garnett i Pierce nic tam nie osiągną a sam zespół Brooklin zawsze był cienki i nie zdobędzie mistrza co najwyżej awans do Półfinału Play off.
  Garnett i Pierce mogli odejści do los Angeles clippers,jak tak doc rivers chcew zdobyć mistrza z clippers.
  To jest żałosne a Boston za rok będzie na dnie rotacji.

 10. Boston szykuje się na przyszłoroczny draft. Wydaje mi się, że w nast. sezonie będzie bezczelne tankowanie.

Comments are closed.