Blazers drużyną Czyża w Lidze Letniej

portland trail blazersRok temu młody Polak opuszczając ligę NCAA zgłosił się do Draftu, lecz niestety bez skutku. Później próbował swoich sił w Lidze Letniej grając w Chicago Bulls, ale i tam nie miał szczęścia. Ostatecznie Czyż wybrał się do Włoch, gdzie spędził sezon w Virtusie Roma.

23-letni skrzydłowy po sezonie w Serie A postanowił drugi raz pokazać się w Lidze Letniej w Las Vegas. Tym razem drużyną, w której Czyż ma występować będzie zespół z Portland i tamtejsi Blazers. 

Reprezentant Polski na nadchodzącym Eurobaskecie w niedawno zakończonych rozgrywkach wraz ze swoją drużyną sięgnął po wicemistrzostwo Włoch, osiągając średnio 5.6 pkt oraz 3.7 zb w 14.5 min. Liga Letnia rozpoczyna się 12 lipca a dla przypomnienia, nasz rodak rok temu grając z Bykami zdobywał 4.6 pkt i 2.6 zb na mecz.

Nam pozostaje życzyć Olkowi samych sukcesów. Być może w przyszłym sezonie w NBA zobaczymy już dwóch Polaków?

Komentarze do wpisu: “Blazers drużyną Czyża w Lidze Letniej

  1. Wg mnie troche za malo minnut dostawal w tym sezonie, ale moze przy odrobinie szczescia sie dostanie

  2. Powiem tak:
    Olek powodzenia zyczze Ci dużo sukcesów,ale to jeszcze chyba nie jest poziom NBA…

  3. Chlopak w lidze wloskiej nie gral nawet 15 minut wiec na co moze liczyć nawet jeśli dostanie sie do nba? Zycze mu wszystkiego dobrego ale moze niech lepiej zostanie w Europie i tam wyrobi sobie markę jak np Lampe

Comments are closed.