Dave Joerger następcą Hollinsa w Grizzlies

200px-Memphis_Grizzlies.svgJak zdołały ustalić źródła stacji ESPN, nowym trenerem Memphis Grizzlies będzie Dave Joerger. 39-letni szkoleniowiec do tej pory pełnił rolę asystenta w sztabie swojego poprzednika Lionela Hollinsa.

Joerger ma na koncie 5 tytułów w rozgrywkach niższych lig, a tak jak wspomniałem poprzednie 6 lat spędził w organizacji Grizzlies pomagając Hollinsowi w osiągnięciu bilansu 196-155.

Joerger w wyścigu o rolę pierwszego szkoleniowca wyprzedził m.in. Alvina Gentry’ego (poprzednio Suns), Eda Pinckney’a (asystent w Bulls) i George’a Karla (Nuggets).

W czym specjalizuje się nowy trener Grizzlies? W defensywie. Hollins przekazał mu zadanie poprawienie obrony przed sezonem 2010-2011, a Joerger z 25-tej defensywy ligi zrobił drugą najlepszą.

W Memphis doszło do zmiany szkoleniowca mimo tego, że drużyna zaliczyła bardzo udany sezon. Nie może tego nawet przekreślić gładka porażka z San Antonio Spurs w finałach zachodu.

Problemem miał być jednak trudny charakter Hollinsa, który otwarcie krytykował oszczędnościową politykę władz klubu. Dodatkowo nie był entuzjastycznie nastawiony do analitycznych metod forsowanych przez zarząd, które miały decydować o polityce kadrowej zespołu.

Komentarze do wpisu: “Dave Joerger następcą Hollinsa w Grizzlies

  1. Dave Joergera ma dopiero 39 lat?? o kurcze… coś czuję, że zrobi wielką karierę w NBA.

Comments are closed.