Sloan powraca do Jazz…

sloan… niestety nie jako główny szkoleniowiec, ale tylko jako konsultant. Trener, który już wkrótce powinien znaleźć się koszykarskiej Hall of Fame ma być teraz pomocą dla Ty Corbina.

Sloan został zatrudniony w ramach wieloletniej umowy. Poza wsparciem trenera Jazz ma także odpowiadać za pomoc przy selekcji zawodników.

Organizacja z Salt Lake City w ostatnich tygodniach mocno postanowiła połączyć swoją przeszłość z teraźniejszością. Poza Sloanem do pracy w Jazz (tymczasowej) powrócił Karl Malone, który ma pomagać młodym podkoszowym.

Jak powiedział prezydent klubu Randy Rigby, Sloan nawet przed podpisaniem kontraktu pomagał swojemu byłemu pracodawcy przy analizie umiejętności i potrzeb przed zbliżającym się draftem.

71-letni trener prowadził klub z Utah przez 23 lata. W tym czasie Jazz 19 razy grali w Playoff, a dwa razy udało im się dostać do wielkiego finału (za każdym razem na ich drodze stawali Bulls).

Co ciekawe, przed podpisaniem umowy Sloan skontaktował się z Corbinem by porozmawiać z nim o swojej roli i upewnić się, że szkoleniowiec nie ma nic przeciwko powrotowi swojego mentora.

Komentarze do wpisu: “Sloan powraca do Jazz…

Comments are closed.