Jazz inwestują w swoją halę

Energy_Solutions_Arena_Interior

EnergySolutions Arena w Utah ma zostać „ulepszona”. Właściciel hali zapowiedział ostatnio, że zainwestuje $15 milionów na budowę nowej tablicy do wyświetlania wyników.

Spółka Miller Sports Properties, do której należy hala w Utah potwierdziła tę informację wczorajszym wieczorem. Nowy wyświetlacz ma być porównywalnej jakości do najlepszych w lidze.

W samym środku EnergySolutions Arena, nad parkietem zawisnąć mają 4 ekrany HD. Dwa dłuższe o wymiarach 42ft  na 24ft, co w przeliczeniu na centymetry daje równe 1280 cm na 732 cm. Dwa mniejsze ekrany będą miały 26 na 17 stóp, czyli 792 cm x 518 cm. Całość ważyć ma blisko 25 tysięcy kilogramów.

Teraźniejszy ekran ma tylko 300 x 3oo cm, co w porównaniu z planowanym projektem wydaje się niczym. Trzeba jednak pamiętać, że został on zaprojektowany w 1991 roku.

Nowy system ma też zawierać kilka mniejszych ekranów, które będą pokazywać najlepsze akcje meczów, wyświetlać statystyki i podawać inne informacje.

Wymieniony na nowy zostać też ma system nagłośnienia i oświetlenia. Data ukończenia zmian jest wyznaczona na październik, czyli jeszcze przed rozpoczęciem się nowego sezonu NBA.

Komentarze do wpisu: “Jazz inwestują w swoją halę

  1. Pińcet ekranów mogą zamontować… bez J.Sloan’a ta drużyna nie odbije się przez dobre 5 lat dalej niż walka o miejsca 9-7 na zachodzie.

Comments are closed.