Paul i Howard chcą grać razem w przyszłym sezonie

Jak podają źródła z Los Angeles, Chris Paul i Dwight Howard chcą w przyszłym sezonie sprzymierzyć siły. W jakim klubie? Nie wiadomo. Przypomnijmy, że obydwu graczom kończą się po tym sezonie kontrakty i zostaną oni dwoma najlepszymi wolnymi agentami.

Byliby bardzo zadowoleni, gdyby udało im się zagrać w przyszłym sezonie razem.” mówi jedno ze źródeł. Jednym z klubów, które są w stanie zaoferować obu maksymalne kontrakty jest Atlanta Hawks. Podpisanie chociaż jednego z nich pozwoliłoby Hawks na wyrwanie się z ligowego średniactwa.

Howard jednak nie jest szczególnie skłonny do powrotu do Atlanty, gdzie się urodził i grał w szkole średniej. Ale jeśli miałby tam dołączyć również Paul to Dwight może wylądować w Hawks. Chris ponoć jest otwarty na taką opcję. Źródła mówią, że Paul bardzo chciał zostać wybrany przez Hawks w Drafcie 2005 (Jastrzębie wybrały z #2 Marvina Williamsa, Paul został wybrany jako czwarty).

Inna opcja to połączenie sił w Clippers. Jednak klub nie ma wystarczająco miejsca w cap space, żeby podpisać Howarda, zatem jedyną możliwą opcją jest sign-and-trade.

Obaj gracze mogli grać razem już w 2012 roku, kiedy niektórzy zarządcy Clippers chcieli wykonać wymianę Griffin – Howard. Jednak inna część zarządu określiła Blake’a jako nietykalnego i z wymiany nic nie wyszło.

W tej chwili każda opcja wydaje się realna i nie wiadomo co się stanie z oboma graczami. Z pewnością chciałbym zobaczyć ich obu razem w akcji, bo mógłby to być jeden z najlepszych duetów rozgrywający – center w ostatnich latach. Do otwarcia rynku wolnych agentów jest jeszcze pół miesiąca i do tego czasu niczego nie możemy być pewni.

Komentarze do wpisu: “Paul i Howard chcą grać razem w przyszłym sezonie

  1. Wierzę, że Kupchak wpłynie na niego tak, że przedłuży kontrakt po czym szybki trade za kogoś sensownego i niegrymaszącego+role players. A jakby jeszcze D’antoni poleciał w tym dealu to byłoby pięknie.

  2. Pójdą w parze albo do Houston albo do Dallas. Wreszcie obaj mogliby rozwinąć skrzydła, gdyby pozwolić im grać tak jak potrafią najlepiej.

    1. Niby czemu Houston odpada? Fakt muszą pozbyć się Lina i Asika plus szrot, ale jest to wykonalne. ZA to Clipps musieliby wywalić Griffina co jest dla mnie mało prawdopodobne.

      MWP powiedział, że to plotka i bzdura, że Dwight za wszelką cene chce grać z CP3, więc prawdy się nigdy nie dowiemy, trzeba czekać aż się wyjaśni wszystko…

Comments are closed.